7 nejlepších her, které si zahrát s dětmi v autě

12:23

Už tam budem? A teď? .-)) Tak tuhle hru nemyslím. Tu znají všechny děti, asi ji milují, ale na dlouhých cestách neznám s dětmi horší otázku... 

Mých 7 tipů na hry s dětmi do auta je jiných. Jsou kreativní, zábavné, vyzkouší, jaký máte postřeh a budou (doufám) bavit i vás.


Hádej pohádku!

Velmi jednoduché. Jeden z vás si myslí pohádku a ostatní hádají. Ideální je varianta otázek (resp odpovědí) pouze ano / ne. S menšími dětmi je ale dovoleno radit víc. Tuhle hru můžete obměnit ve variantách"hádej příbuzného", "hádej film" "hádej zvíře". Fantazii se prostě meze nekladou.

Kdy už tam budeme?

Ale ne, že tato otázka spustí v autě nekonečný vodopád! .-)) Jde o hru na odhad času. Pokud nejste řidič, najděte si v telefonu stopky a dejte dětem za úkol odhadnout čas. Začněte třeba s půl minutkou. Čas se spustí, až řeknete "teď" a ukončí, až děti řeknou "stop". Intervaly prodlužujte.

Už jsem viděl

Hra se seznamem. Pokud jste akční, vyrobte dětem předem do auta seznam s položkami: červené auto, policista, hrad, kůň, pes, kočka, kostel... podle toho, co byste tak cestou čekali, že potkáte. Děti mají za úkol ze seznamu odškrat všechny položky. 

Abeceda 

Kdo začíná, řekne slovo od "A", další hráči pokačují podle abecedy... Třeba: autobus - bobr - cedr - daně ... Atd.

Jedeme na hory (ekvivalent "jedeme k moři, podle toho, kam jedete)

Hra na paměť a představivost. První na řadě řekne: "jedu na hory a s sebou beru lyže", druhý pokračuje "jedu na hory a s sebou beru lyže a hůlky". Třetí řekne: "jedu na hory a s sebou beru lyže, hůlky a ... přidá své slovo". Hraje se tak dlouho, dokud někdo nezkazí. Samozřejmě s vašimi slovy...

Rýmy

Rýmy šprýmy. Vymyslíte jakékoli slovo a ostatní vymýšlí slova, která se s ním rýmují. Pes - les - ves - mez - jez. Slunce - blunce. .))


Kdo první uvidí

Moje oblíbená. Tahle hra je super, zejména pokud znáte cestu a víte, že je na ní k vidění něco zajímavého. Socha, červenej traktor, obří trpaslík... Pak můžete děti motivovat předem, aby dávaly dobrý pozor... Ale ať jedete kamkoli, "kdo první uvidí" třeba červené auto, určitě to vyzkoušejte, alespoň budete dávat pozor na cestu. 


A extra tip na závěr. Bobřík mlčení .-)) Jó, byla by krása, kdyby šly dětičky na chvilku vypnout, třeba za příslib odměny v cíli cesty. Většinou ale rozváží, dřív než napočítáte do deseti. Vyzkoušet to ale doporučuju.

Hezký den, dejte vědět, co s dětmi v autě hrajete vy?

Bára


You Might Also Like

2 komentářů

  1. To je dobrý. Já zrovna na téma cestování s dětmi autem sepsala příspěvek :) (http://www.uneseni.cz/2018/10/i-cesta-muze-byt-cil-aneb-cestovani-s.html).
    Díky za tipy na hry, i když naše holky jsou na to ještě trochu malý, ale něco by už možná se starší šlo, tak to při nějaký další cestě zkusíme. Zatim funguje nejlíp obyčejný povídání :)

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...