Česká dřevěná stavebnice Pony

17:47

Stavebnice jsou jednou z nejoblíbenějších hraček napříč generacemi. A co když jsou ještě dřevěné a vyrobené u nás! Jednu takovou jsme před pár měsíci dostali domů k vyzkoušení. Teď, když píšu tuhle recenzi, akorát kolem mě řádí děti na autíčku, které jsme z ní postavili. Trávili jsme u stavění společný čas, rozhodně se něco přiučili a postavený model děti používají každý den.

Malá krabice plná velkých věcí.

Řeč je o stavebnici PONY. Tato stavebnice vznikla už v roce 1991 a díky geniální konstrukci stávající pouze z dřevěných komponentů z ní jde vyrobit naprosto cokoli. Stavebnice je vyrobena z pevného bukového materiálu a je nezničitelná. Sama bych nevěřila, že jde jen z dřevěných tyček postavit funkční koloběžku, tříkolku, nebo autíčko. 

To, že sestavené modely fungují ocení spíš děti, mě se na stavebnici líbí to, že je učí zručnosti, představivosti, soustředění a vytrvalosti (jen počkejte, až ji budete skládat poprvé ,)). 

Návod, prověří trpělivost, ale vše opravdu skvěle funguje.

Stavebnice se prodává v několika velikostech, od MINI, z které vyrobíte tříkolku, koloběžku, koníka nebo jeřáb, po PONY 02 ze které vyrobíte navíc třeba letadlo nebo robota. Když ale s dětmi přijdete na systém, kterým se tato stavebnice skládá, dokážete z ní postavit (téměř) cokoli.

My máme stavebnici doma čtvrt roku (variantu 01). Co mě překvapilo, byla velikost balení. Na to, co z ní jde vyrobit je vše zabaleno do opravdu malé krabice. Kromě stavebního materiálu najdete přiložený návod s modely, které můžete stavět. Naše děti si napoprvé vybraly tříkolku. No, musím se přiznat, že když jsem viděla návod stávající spíše z konstrukčního nákresu, bylo mi úzko. Na webu se ale dají najít návody, videa a zejména, když přijdete na ten systém, už vám půjde stavba hezky od ruky. Děti se podílely zatloukáním spojovacích kolíčků a asi za 30 minut se mohly prohánět na vlastnoručně postavené tříkolce. Tu jsme dlouho měli zakázanou rozebrat a až na konci prázdnin jsme se vrhli na přestavbu v autíčko. 

Ukázka stavby bez návodu .-) Příště lépe...

Po čtvrtroce používání můžu shrnout, že jde o hračku, která se u nás chytla a děti ji alespoň na chvíli vytáhnou každý den. Je opravdu kvalitní a věřím, že vydrží i další generaci. Opravdu je něco naučí a nutí děti být aktivní, ne pasivně přijímat zábavu. Suma sumárum, kdybych se měla rozhodnout, zda stavebnici pořídit znovu, zde je to jasné ano.


Proč mít doma stavebnici PONY?


  • nový nápad, jak trávit čas společně
  • děti rozvíjí v mnoha směrech
  • nic vás tak nenaučí technicky přemýšlet
  • je chytře sestavená a hodně naučí i vás
  • vydrží věky i hrubé dětské zacházení
  • je velmi variabilní 
  • neomrzí se.

Protože se blíží Vánoce (ano, nevymýšlím si, už je to tu zas) určitě se vám bude hodit slevový kód, který můžete pro nákup stavebnice PONY využít. 

Je to: BJPONY10 a získáte s ním slevu 10% na nákup jakékoli varianty.

Tak hezké hraní a stavění!

BáraYou Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...