Narozeniny s vůní dobrodružství

9:07


Každý rok se snažím, aby narozeniny dětí byly něčím zvláštní. A aby to „zvláštní“ nebyly haldy nesmyslných dárků a designový dort. Jde mi spíš o to, abychom byli spolu, aby si užily oslavu, pokud si ji přejí a hlavně, aby ten největší dárek bylo nějaké dobrodružství.

Protože jsou oba letní, je to trochu jednodušší. Jsme víc venku a dostat děti večer domů do postele je někdy docela výzva. Stanování / kempování / přespání venku, se tak jako narozeninové dobrodružství úplně nabízí.

Obchod HUSKY měl pravděpodobně letos na jaře nějakou chytlavou reklamu. Junior totiž nechce spacák. Chce přesně „modrý spacák Husky“ ačkoli ho nikdy neviděl a nic o něm neví. Prostě reklama .-)) Ale proč ne, líbí se mi, že tam mají speciální kategorii spacáků pro děti a juniory a mají i modrý, naštěstí. Se samo nafukovací karimatkou je to pro malé dobrodruhy jasná volba.Bez pořádného batohu na výlety by léto nebylo kompletní. Musím říct, že tady jsem moc nespekulovala a sáhla po prověřené klasice od značky Deuter. Tenhle typ je pro děti 3 – 8 let, je dostatečně velký, ale zároveň lehký a díky vychytaným kapsám se do něj vejde vše, co na výlet potřebujete, i těch 68 šišek, které si děti potřebují odnést z lesa.


Nedávno se na našem trhu objevila nová značka Hydrapak. Tato značka z Kalifornie vyrábí funkční systémy pro doplňování tekutin, třeba skládací vaky a lahve na vodu. Pro děti třeba lahev Stash Bottle. Lahev má kapacitu 1l, dokáže udržet tekutinu s teplotou až 60 °C a rovněž zvládne zmrazení. Když ji zrovna nepoužíváte, dá se složit do malé placky a nezabere tak v batohu žádné místo.

Dalekohled. Ten dětský máme doma už pár let a ještě je neomrzel. Berou ho na všechny výlety, do zoo a někdy i jen tak na pozorování doma z okna. Dalekohled je "must have" výbava každého dobrodruha a objevitele, stejně jako lupa


Taky jste jako malí rádi hráli stopovačky? Pokud si chcete jejich přípravu pro děti usnadnit, nebo prostě nemáte tolik nápadů, pomozte si hrou Za pokladem loupežníka Divouse. Je to sada, ve které najdete vše pro uspořádání bojovky. Karty s příběhem, kartičky, kam dětem píšete úkoly, krepák pro vyznačení cesty, provázek, i nápady s úkoly.  A prázdniny můžou začít!


You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...