Úklidový systém Kobold VK200 - recenze

8:36


Dala jsem si na čas. Uklízecí systém od společnosti Kobold používám od září a i když pokaždé, když ho vidíte v akci v instastories, nebo na fotkách, ptáte se, jak jsem s ním spokojena, chtěla jsem ho vyzkoušet opravdu pečlivě a dlouhodobě, aby byla tato recenze naprosto objektivní. Tak pojďme na to…


Co to vlastně je a proč mluvím o úklidovém systému? Kobold VK200 je totiž mnohem víc, než jen vysavač. Pokud budu mluvit o „vysavači“, mluvím pouze o tělu, které jde pomocí různých nástavců využít na úklid všech povrchů v domě. Ano, opravdu všech. Můžete vytírat, vysávat, čistit čalounění i koberce, matrace, zbavit se prachu, pavučin, no prostě veškerého neřádstva, které doma nemá co dělat. Jste alergici? Pak tento systém oceníte ještě víc…

Teď něco o tělu celého systému. Jde o vysoce účinný vysavač, kdy máte na výběr ze třech sil sání. Síla „max.“ je opravdu impozantní a garantuji vám, že třeba na koberci s vysokým chlupem vysavač přímo přibije k zemi .-)). Tělo má výškově nastavitelnou rukojeť, která má opravdu velký rozsah a bude vám tak vyhovovat, ať jste nízcí, nebo vysocí. Velmi jednoduchá je také výměna filtračního sáčku, který se do systému dává složený a automaticky se rozbalí s prvním použitím. Filtrační sáček FP200 zároveň zlepšuje kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti, protože zachytí 99,99 % částic způsobujících alergie a uzavře je uvnitř, což je důležité zejména pro alergiky. Na to, že se sáček zaplnil, vás upozorní světelný indikátor. Tohle tělo systému je prostě základ a je jen na vás, které nástavce a rozšíření si pořídíte, aby pro vás měl celý úklidový systém smysl.


Začnu nástavcem, kvůli kterému jsem si Kobold VK200 vybrala já. Jde o nástavec na čištění pevných podlah se zkratkou SP600, ale nehledejte pod ní nic jiného než mnou opěvovaný nástavec na vytírání. A ano, i téměř po roce používání jsem z něj nadšená! Jak funguje? V nástavci je malá nádržka, do které nalejete vodu a speciální úklidový prostředek. Na výběr je univerzální a na dřevěné podlahy. Nádržka sice vypadá malá, ale mě v klidu vystačí na 90m². Dál si vyberete jednu ze tří utěrek, podle typu podlahy – univerzální, pro vysoký lesk a na dřevěné podlahy a můžeme jít na to. Vtip je v tom, jak tento nástavec funguje. On totiž vysává pomocí dvou drážek vpředu a vzadu vytírá a díky vibračnímu pohybu podlahu přímo kartáčuje. My máme větší část podlah s dřevěnými parketami, kdo to zná, možná bude souhlasit, že ty jako by nikdy nebyly čisté a špína z nich vylézá. Tak tenhle problém u nás úplně zmizel. Podlaha je neskutečně čistá a hlavně – celé je to rychlé a efektivní. Žádné složité chystání potřeb na vytírání a máčení rukou. A zejména žádný strach, že budete mít mokrou dřevěnou podlahu. Můžete si totiž vybrat ze 3 úrovní vlhkosti, podle toho, zda vytíráte dlažbu, nebo právě dřevo.


Další dva nástavce, které jsem si taky moc oblíbila, jsou na „obyčejné“ vysávání. Chytrý nástavec EB400 umí rozeznat typ podlahy a přizpůsobí se automaticky, když vysáváte koberec, nebo pevnou podlahu. Zároveň můžete samozřejmě regulovat sílu sání. A nástavec, který jsem si nemyslela, že budu používat tolik, ale hodí se moc do prostor, kde je hodně rohů, nábytku a úzkých míst je HD60. Ten se dostane všude.
Kombinace těchto třech podlahových nástavců vám tedy zajistí úklid veškerých typů podlah, nepotřebujete žádné další přístroje, úklidovou chemii, ani utěrky. Pěkně vše v jednom a navíc naprosto funkční.
Pokud chcete celý systém ještě rozšířit, pro úklid podlah nabízí Kobold ještě nástavec VF200. Ten umí pomocí suchého prášku hloubkově čistit koberce. Pomocí tohoto nástavce prášek po koberci rovnoměrně rozmístíte a pomocí EB400 ho následně vysajete. Mokré čištění, které doma děláme jednou do roka to sice nenahradí, ale jako doplněk právě k tomuto slouží výborně.

Podlahy ale (bohužel) nejsou jediné povrchy, které vyžadují pravidelnou údržbu. Stejně tak se o pozornost hlásí pohovka, matrace, křeslo… Někdy je to nekonečné, že? Pro tyto účely používám nástavec na čalounění PB400. Čistím s ním pohovku, ze které dostane všechny psí chlupy (naše pohovka prostě patří pejskovi a už ani nebojujeme za to, aby používal vlastní pelíšek .-)). Vysaje i špínu zalezlou ve spárách. Ale proč ho mám ráda je funkce čištění matrací. Ty s ním můžete samozřejmě „jen“ vysát, nebo pomocí chytrého rozšíření „vyklepat“. Nebo je hloubkově vyčistit pomocí čistícího sněhu, který do nich zapracujete a po 30 minutách vyklepávacím nástavcem vysajete. Tohle čistění se doporučuje zejména alergikům. Sama ani nechci vědět, co všechno může v matracích žít, tak se snažíme doma pravidelně větrat, samozřejmě měnit často ložní prádlo a tohle beru jako další součást úklidu, prostě jak dělat věci ještě o kousek lépe. Poslední rozšíření tohoto úklidového systému, které pravidelně používám, jsou malé chytré nástavce, třeba prachovka. Má nastavitelnou délku chlupů podle povrchu, který potřebujete vyčistit, krásně s ní vyčistíte například rolety nebo parapety, ale vysaje i prach z knih a v našem případě i všechny pavučiny v místech, kam jinak nedosáhnu.

Suma sumárum po ¾ roce používání. Našla jsem jedinou nevýhodu a to si pište, že jsem hledala. Vysavač, resp. jeho tělo nemá samonavíjecí kabel. Tedy, kabel je dostatečně dlouhý, ale při vysávání si ho musíte sem tam posunout a pak ručně namotat na tělo vysavače. Jasně, možná jsem hnidopich, ale posílám tuhle malou výtku inženýrům do Německa a doufám, že příští generace vysavače už bude mít samonavíjecí. Jinak je prostě bezvadnej. Nebo je to tím, že už vím, že na tom, jak máte doma uklizeno, prostě záleží. Tím, že vysává a vytírá zároveň, uklidíte dvakrát rychleji a máte tak více času na rodinu. V čistém domově máte hned lepší náladu a ten pocit z dobře odvedené práce je taky k nezaplacení. A teď, kde tuhle věcičku sehnat, že? Značka Kobold prodává své produkty přes osobní prodejce. Nejdříve jsem se tomu divila, ale uznávám, že kdybyste si tenhle systém koupili na e-shopu, nepřijdete na to, jak nejlépe využít všechny jeho funkce a co všechno umí. Předvedení si můžete domluvit třeba pomocí objednávkového formuláře. Nebo se můžete zastavit v některém ze zákaznických center a prohlédnout si přístroj tam.

Když píšu podobné recenze, vždycky se na věc dívám pohledem „koupila bych si to znovu“? Zde odpovídám jasné ano! Největší plusy? Dokonale čisté podlahy, úspora času a lepší pocit z uklizeného domova.


You Might Also Like

1 komentářů

  1. Vysavač jsem si taky koupil,je super, jen nechápu, když už za to dám 40000.-Kč. Tak mi k tomu nejsou schopný prodat tašku, by to bylo hezky srovnaný a nemuselo se to válet všude možně.

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...