Odemykání dětského potenciálu, kniha pro všechny rodiče

8:24

Na podzim jsem absolvovala kurz Rodič jako pozitivní kouč, který pořádal Jan Mühlfeit spolu se svojí kolegyní Kateřinou Novotnou. Kurz se mi moc líbil, takže když později vyšla knížka Odemykání dětského potenciálu, neváhala jsem a hned se do ní začetla.


Jan Mühlfeit je kouč, stratég, přes úspěšnou kariéru ve firmě Microsoft a následné vyhoření se dostal k rozvíjení lidského potenciálu. Možná jste zaznamenali jeho první a veleúspěšnou knihu Pozitivní leader. Jsou v ní rozhodně myšlenky, které stojí za to. Jeho nová kniha je ale jako první u nás zaměřena na rozvíjení pozitivních stránek u dětí. 


Přes trochu teorie o tom, jak náš mozek vlastně funguje, co jsou to mozkové frekvence, co amygdala, proč potřebujeme stav tzv. flow a k čemu je dobrý... se autoři dostanou i k praktickým příkladům, jak s dětmi pracovat, mluvit, jakou jim dávat zpětnou vazbu.


Velký prostor je v knize věnován sebepoznání. Naučí vás pracovat se silnými stránkami (svými i dětí), budovat sebedůvěru, sebeuznání i sebevyjádření. Včetně praktických příkladů, jak na věc. Obecně je kniha zaměřena na hledání a rozvíjení talentů dětí. Protože právě silným stránkám se obecně ve škole, ale i doma s dětmi věnujeme málo. Co jim jde, bereme jako samozřejmost a co jim nejde, na tom pracujeme. Není to ale škoda?


Kniha je moc pěkně graficky zpracovaná, ať už barevnými předěly kapitol, nebo zvýrazněnými úkoly a doporučeními. Kniha Odemykání dětského potenciálu tvoří jakéhosi průvodce pro rodiče, kteří chtějí pro sebe a své děti něco víc. „Naším posláním je pomáhat rodičům i dětem objevovat talenty, aby mohli žít lepší životy a byli sami se sebou spokojení, úspěšní a šťastní. To je cílem nejen našich seminářů, ale i této knihy,“ uvádí autoři. Publikace je mimo jiné doplněná i o sérii rozhovorů s osobnostmi jako je například houslový virtuos Jaroslav Svěcený, psychiatr Cyril Höschl a Dagmar Svobodová, kteří se rozpovídali o svých dětech, talentech a zkušenostech. Každý čtenář si tak najde svou část, jež ho inspiruje a třeba dovede k poznání sebe sama.

Věřím, že z fotek si o knížce dovedete udělat představu. Mě se velmi líbila, inspirovala mě třeba v tom, jak dávat dětem lepší zpětnou vazbu, nebo právě v práci na jejich silných stránkách. Což ovšem neznamená, že každý k nich musí být vědec, nebo profesionální sportovec... Víc vám o knížce prozrazovat nechci, její přečtení všem rodičům vřele doporučuji.

Hezký den,

Bára

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Skvělý článek. Kniha mě moc zaujala a podívám se na ni blíže. Děkuji za tip. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Báro, díky za tip! Obě knížky už jsem si v knihovně objednala. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědavá, co na ni řekneš. Mě se z těch hor knih, které vychází k tématu výchovy líbí asi nejvíc. B.

   Vymazat

Díky, že čtete...