Bordel v bytě, šťastné dítě? To si dávno nemyslím…

15:42


Značkové kabelky a hadříky mě zajímají čím dál méně. Zato když přijde řeč na to, jak mít doma lépe uklizeno, hned nastražím uši.


Já vím, že se říká „bordel v bytě, šťastné dítě“, ale dávno s tím nesouhlasím. Jasně, nic se nemá přehánět a asi nemá smysl stát dětem za zadkem a nutit je uklízet si všechny hračky okamžitě, ale na druhou stranu, kdo by chtěl žít někde, kde neuděláte krok, abyste o něco nezakopli?

Tohle se u nás hodně zlepšilo, když jsme si minulý rok pořídili robotický vysavač. Ač jsem se setkala s pochybnostmi, zda budeme zvládat nenechávat na zemi lego, nebo že to není taková úspora času, když mu stejně musíme uklidit právě věci na zemi, pro nás to byla a je přímo záchrana. Koukala jsem se, že za první rok u nás vysával přes 130 hodin! To už je pěkná nálož práce. Jestli vás o něm zajímá víc, mrkntěte na tuhle starší recenzi.

Letos jsme si k němu pořídili ještě celý úklidový systém Kobold VK200 a nemohla bych být spokojenější. Už ho máme pár měsíců, tak můžu říct, že jsem si vyzkoušela a ověřila, co umí, zda to nebyla špatná investice. A co myslíte? Nebyla. Abych vám ho rychle představila, tenhle úklidový systém umí vysávat, vytírat, čistit matrace a čalounění, ale má třeba i prachovku, nebo nástavec na čištění koberců.

Co používám nejvíc? Čistič pevných podlah Kobold SP600, který vysává a vytírá současně! Je dokonalý a to vůbec nepřeháním. Máme v celém přízemí dřevěnou podlahu a jsem na ni opravdu opatrná. Každá větší vlhkost, mokrý hadr, nebo nesprávný prostředek na ní dokáže udělat pěknou paseku a právě většina strojů na automatické vytírání není na dřevěné podlahy vhodná, právě proto, že je po nich příliš mokrá. Kobold SP 600 to ale zvládá skvěle i díky nastavitelné vlhkosti vytírání. Navíc při jedné práci také vysáváte, takže se doba úklidu o polovinu zkrátí. A navíc, vytírá lépe, než jsem to kdy zvládla sama.  Dalším nástavcem, který hodně používáme je prachovka. Prachovka má na konci jemné štětinky, jejichž délku můžete regulovat podle toho, kde potřebujete „utřít“ prach a zvykla jsem si ji používat pravidelně. Další novinkou, kterou jsem zařadila do našeho pravidelného úklidu je čistění matrací. Kobold na to má speciální nástavce, čisté matrace ocení nejen alergici.

Musím říct, že mám z naší nové úklidové rutiny velkou radost. V čistém domově se prostě žije lépe. A ještě něco k načasování. Teď mám nejraději úklid v pátek odpoledne. Sice se mi po práci už fakt nechce, ale když mám v pátek večer perfektně uklizeno, vytřeno, nikde nánosy prachu, můžu si užít víkend a hodit nohy nahoru.

 Hezký den z uklizeného domova,

Bára


You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...