Vánoční odpočítávání

12:17

Šťastné a veselé? Já doufám... Jaké bych si opravdu přála letošní Vánoce? Skromné, rodinné, české, takové, kdy bude víc smíchu a radosti a méně stresu. Takové, kdy budeme trávit čas spolu a ne šílením v nákupních centrech. Takové, kdy spolu budeme péct cukroví, kreslit dopisy pro Ježíška a věřit na zázraky.

Zdroj: www.pexels.com 
Věřím, že to zvládneme. A abych trochu té vánoční pohody foukla i k vám domů, připravila jsem už teď před začátkem adventu pár tipů, které by vám měli pomoci zvládnout to letos bez stresu a s úsměvem na rtech. 

Ten první je tady a teď. Dávno jsem zjistila, že neumím všechno nejlíp, už loni jsem nakoukla do e-booku Vánoce v klidu, který napsaly ženy z Mamami. Letos kromě téhle knížky vymyslely Vánoční výzvu s termíny, které vám v tom předvánočním plánování určitě pomůžou. I mě. 

Můj druhý tip? Skromné Vánoce není oxymóron. Nechci, aby se nejkrásnější svátky v roce zvrhly v přeskupování financí a hmotných statků jen proto, že jsou Vánoce. Mnohem větší radost mi udělají setkání, to, když si na vás někdo udělá čas. Může snad být lepší dárek? Ale jo, vím, že bez dárků to nejde a tak bych to úplně ani nechtěla, každopádně ani letos nevkročím do nákupního centra. Pro nákup dárků i letos budu ctít pravidlo - české, chytré. Pár tipů pro celou rodinu už mám a příští týden se můžete těšit na článek s tímto tématem. 

A dnešní třetí tip? Plánovat a psát si. Bez toho to nepůjde. I když si pochvalujete svoji skvělou paměť a věříte, že si zapamatujete, co jste komu chtěli dát, kdy jste se s kým chtěli potkat... .-)) Víme, známe. Zdravím svoji maminku, která pravidelně v únoru nacházela další a další dobře schované dárky .-)) To je hned.

Hezký den a hodně předvánočního těšení,

Bára


You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...