Nová hra od Albi - Obchod -hra o nakupování

13:53

To, že má Albi spoustu chytrých her pro malé i velké, to určitě víte. Jejich Kouzelné čtení je absolutní hit každých Vánoc. Já bych vám ale dnes chtěla představit jejich novou hru, která nás doma baví celý podzim.  


Obchod - hra o nakupování je pro mě taková hra ze života. Je určena pro děti od 4 let a učí spoustu užitečných dovedností. Třeba jak hospodařit s penězi, rozhodnout se, samozřejmě nakupovat, ale i domácí práce, pokud si vaše děti ještě myslí, že máte doma skřítky a ti po nich uklízí. 


Abych vám ji v krátkosti představila. Celá hra je sbalená do kufříku, když ho otevřete, stane se z něj herní plocha a zároveň obchod. Najdete v něm 6 postav, 4 nákupní vozíky, které lze s postavami spojit magnetem, nákupní seznamy, pokladnu, mincovník, do kterého si děti roztřídí peníze, právě peníze (kartonové žetony) v hodnotě 1 - 50 Kč, žetony s potravinami a karty s úkoly.


Hráči mají za úkol dostat se do obchodu, cestou si vydělat peníze na nákup, třeba domácími pracemi a v obchodě nakoupit tak, aby měli na zaplacení. Vyhrává ten, kdo má jako první dostatek peněz na zaplacení na pokladně a vrátí se domů s celým nákupem.


My hrajeme Obchod - hra o nakupování s dětmi 3 - 7 let a parádně si to užíváme. Hra začíná tak, že si každý hráč vylosuje svůj nákupní seznam s částkou, kolik jeho nákup stojí. Pak si hráči vytočí obnos, který dostanou do začátku hry. Pokud jim vylosované peníz na nákup stačí, mohou jít na začátek hr, pokud ne, losují z kartiček domácích prací. Na cestě k obchodu číhají různé nástrahy, ale hráči si tam mohu vydělat i další peníze. Když je hráč v obchodě, nehází kostkou, ale točí střelkou, ta mu může ukázat buď přímo na koupi, nebo ho zdržet plněním úkolu. Vítězem hry se stává ten, kdo zvládne správně nakoupit, zaplatit a s nákupem se vrátí domů (na startovní čáru).


Jak se nám hrálo?  Mě se tahle hra líbí moc. Děti procvičuje v počtech. Utvrdí se v tom, že si nejde věci v obchodě brát jen tak, že musí mít peníze a ty nerostou na stromech. Setkají se k úkoly, které je fajn po nich doma běžně chtít (nejsme žádnej mama hotel, nebo jo?). A v neposlední řadě je hra opravdu hezky udělaná, chválím nápad, že jde o rozkládací kufřík, z kterého je následně obchod, postavičky s magnety, i nákupní seznamy skládající se z běžných potravin.

Hru seženete na eshopu ALBI i v obchodech. Jestli máte děti 4 - 12 let, může to být hezký tip na dárek.

Hezký den,

Bára
You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...