Milion podzimních kroků, aneb ty nejkrásnější výlety s dětmi

10:46

S podzimem mám vždy tendenci zalézt pod deku a vystrčit nos v dubnu. Zimní spánek je ale pro medvědy! Letos jsme se ale nějak rozchodili, přálo tomu samozřejmě i babí léto, ale byla by myslím škoda to teď, když se ochladilo, zabalit... Chci se s vámi tedy dnes rozdělit o naše nejoblíbenější místa, která stojí za to navštívit i v horším počasí. Ono je to kolikrát i lepší, protože se nikde nebudete tlačit v dalšími výletuchtivými návštěvníky. A mám i další cíl, milion kroků ve svých nových "bačkůrkách" od Toms


Tak krásné čtení, nezapomeňte, že "dobrodružství nečeká!", teplé boty a čepice nasadit a jdeme na to.

Na dýně! Podzim bez nějakého dýňování si už neumím představit, naše nejoblíbenější destinace jsou Farma Pipkovi, kde je dýňový svět otevřený až do 4.11. a výstava dýní v pražské botanické zahradě, kterou můžete navštívit až do 31.10.. 


Naše dvě nejoblíbenější cyklo / inline stezky. Jsou dvě. Kdybych si mohla vybrat výlet na každý den, byla bych snad jen tady. Sport + příroda, to je moje nejoblíbenější kombinace. Stezka kolem Lipna a Stezka Poděbrady - Nymburk jsou navíc po rovině, takže je zvládnou projet i naši malí sportovci. Vzhůru do korun stromů. Mimo sezónu .-)) Tohle jsou místa, kterým bych doporučila se v sezóně vyhnout. Ale teď je to prostě pecka, málo lidí a přenádherné podzimní výhledy. Stezky v korunách stromů máme v ČR 3, v Krkonošíchna Lipně a na Dolní Moravě. Prostě strategické rozmístění...Podzimní výlovy jsou v plném proudu. Výlov největšího Rožmberka už sice nestihnete, ale myslím, že ty menší také stojí za to. Rybářství Třeboň jich letos pořádá rovnou několik...Za nejkrásnějšími výhledy se vyplatí zpotit se cestou do kopce. Parádní a podle mě zatím neobjevené jsou procházky a kopce v Českém středohoří. Říp, Milešovka, Lovoš, Střekov, Kletečná, Buková hora... Tyhle místa stojí za to objevit.Znáte Toulavu? Tato relativně nová turistická oblast vás chce nalákat na méně známá místa na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. My tam máme jednu z babiček, tak potvrzuj, že kamkoli se vydáte, čeká vás procházka krásnou přírodou a méně známé turistické cíle. Mrkněte do jejich interaktivní mapy.Z Jizerky na rašeliniště. Nebo klidně dál ,). Tenhle výlet sem dávám samostatně. Je to snad moje nejmilejší mimosezónní procházka. Auto nechte na parkovišti pod vrchem Bukovec. Pak si už můžete vybrat z množství značených stezek a nadýchat se čerstvého horského vzduchu.

Posledním tipem dnes jsou Drábské světničky. Tento kousek Českého ráje patří k těm méně navštěvovaným, je to ale krásná procházka, během které vás čekají výhledy, lesy, skály. Prostě dobrodružství pro všechny malé objevitele.

Těším se, až se s vámi na některém z těchto procházek potkám! Přidáte se? 

Bára

PS: Ty botičky... jsou nepromokavé, extra pohodlné, krásně ušité, myslím, myslím, že spolu prožijeme spoustu krásných let a nachodíme mnohem víc, než můj první milion ,). A víte, že TOMS je jedna z tom firem v oblasti sociální odpovědnosti? Za každý pár prodaných bot věnuje jeden tam, kde jeto potřeba. Ty moje jsou z Vivantis


You Might Also Like

3 komentářů

 1. nejkrásnější počasí pro procházky s dětma :)
  V3ronika life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To teda, skoro to vypadá, že vydrží až do jara .-) B.

   Vymazat
 2. Krásné fotky v tom podzimním počásku :) Smím se zeptat kdes kupovala ty parádní boty ? :D

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...