Přírodní péče pro ženy 50+

17:16

"Tak mi něco doporuč", říká moje maminka a já vlastně nevím, co na to říct. Co bych sama používala v jejím věku? Teď se mi to říká, že vrásky jsou v pohodě, že nikdo nepotřebuje invazivní kosmetické zákroky a směju se reklamám za zázračně omlazující přípravky, ale za pár let, kdo ví?

Každopádně, mami, ať je to jak chce, na stav pleti má největší vliv stav duše. Lidé, kteří se usmívají, stárnou krásně. A druhá věc - náš pitný režim, bohužel píši "náš", protože tohle nepití mám stejně, 2 obří kafe za den není žádné pití a je to na pleti taky znát, měly bychom obě nosit lahev s vodou a pít jak velbloudi ,) Dala jsem pro tebe ale dohromady kompletní seznam péče o pleť, s produkty, za které dám ruku do ohně.

Čištění je základ. A mělo by být extra jemné, aby sis pleť nedřela a mechanicky a ani chemicky ji nepoškozovala. Tenhle odličující balzám od Inlight je absolutní top produkt, pokud jde o odličování. Je samozřejmě zcela přírodní, našlapaný těmi nejluxusnějšími ingrediencemi, o pleť tak pečuješ už při odličování... 

Odličování očí, stejně jako to dělám já, doporučila bych ti mandlový olej. Musí se ale používat na mokrý tampónek. Prostě ho namočíš, vyždímeš, kápneš na něj trochu mandlového oleje a je to. Naprosto nedráždí oči, nemusíš na něj tlačit a nikde nic nerozmazává. A opět je to čištění + péče, prostě ideální stav.


Květová voda vždy a všude. Bez květové vody nemůžeš být. Lze používat jako tonikum, aby sis zkontrolovala, zda je pleť absolutně čistá, sama ji ale používám jako pití pro pleť. Naleji si ji do dlaně chrstnu na obličej .-)). Připravíš pleť na další produkty a zároveň je to extra dávka hydratace. Pokud budeš používat pleťové oleje, tak na to nezapomeň, oleje je vždy lepší nanášet na vlhkou pleť. A jakou bych ti doporučila? Jednoznačně růžovou, sama mám teď tuhle Oshadhi, ale skvělá je třeba i tato. A nediv se, že stojí trochu víc, jsou to čisté květinové hydroláty a opravdu za to stojí.

Oční péče. Z toho co mám vyzkoušeno bych ti doporučila oční krém od Weledy s pupalkou. Oční okolí vypadá vyživeně, udržovaně, víc bych od žádného krému nečekala...
Denní péče. No, víš, že já mám nejraději ty oleje. Nemusíš se bát, že ti na nich nebude držet makeup, naopak většinou vypadá víc svěže... Pro tvůj typ pleti bych vybrala arganový olej od Maroccan Sense. Pokud bys chtěla, mají ho i v krému. Druhou variantou je léty prověřený Skin Food od Weledy. Je to trochu hutnější krém a vyživuje naprosto božsky a univerzálnější krém neznám...

Noční péče. Teď jsou takové dva hity v péči proti stárnutí pleti. Tím prvním je kyselina hyaluronová, tím druhým různé deriváty vitamínu A (retinoly). Oboje jsem zkoušela, oboje funguje. Ten vitamín A se mi zdá účinnější. K dostání je třeba tato varianta s kapátkem (je to také na olejové bázi), nebo tyhle koncentrované kapsle značky Monoderma, dají se tuším sehnat i v lékárně. Vitamín A regeneruje buňky, stimuluje tvorbu kolagenu a tím opravdu viditelně omlazuje pleť. Nesmí ale přijít na světlo, proto ti ho doporučuji na noc. A co s tebou dál .-)) jestli chceš utrácet (ale on za to stojí), mrkni na tento noční balzám Inlight, je to extra výživa, nic víc již nepotřebuješ. Nebo zkus opět ten Skin Food od Weledy, protože proč měnit něco, co funguje?


Vím, že masky moc nepoužíváš, ale kdyby ses přeci jen rozhodla, tak Nobilis Tilia má teď v novinkách tuto bioaktivní masku, zkoušela jsem ji, je fantastická!

Příroda je prostě nejlepší. Jen si vzpomeň na doktora, který stejně říká, že nejlepší je mazat se sádlem .-)) Nemáme už za sebou dost životních zkušeností, abychom věděly, že ty zázraky z reklam, které slibují vygumování vrásek, nefungují? Nebo jen za cenu dočasného vyhlazení silikony a to nechceš... A neboj, něco z těchto pokladů pro tebe mám, tak se koukej stavit na kafe...

Hezký den,

a hezký i vám ostatním,

BáraYou Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...