Čistič oken KOBOLD - recenze

18:05


Představte si, že byste místo složitého čistění oken do ruky vzali jen stěrku, jednou okno setřeli a měli hotovo. Zní vám to jako sci-fi? Mě až donedávna také, ale už vím, že to jde.


K Vánocům jsem dostala čistič oken Kobold. Jde o automatickou stěrku, která v jednom kroku myje, leští i stírá, takže k umytí okna stačí jeden pohyb. Musím říct, že jsem k tomu byla zprvu trochu skeptická. Jsem přeci jen starší ročník a pamatuji si, jak jsme kdysi umývali okna novinami a Ironem (jó, 80. léta byla krutá) a byla to anabáze na celý den. Prostě taková práce, kterou člověk absolvuje maximálně jednou za rok a bere si na to volno z práce .-)) Teď jsem od Vánoc myla okna v domě už dvakrát. Protože je to prostě snadné! Teď už vás určitě zajímá, jak tahle věcička vlastně funguje, tak pojďme na to.

Stěrku před použitím musíte nabít. Před prvním použitím trvá nabíjení cca 6 hodin a stěrka pak vydrží v chodu asi 30 minut. Zdá se to málo, že?  Taky jsem si myslela, že za třicet minut nezvládnu ani polovinu domu, ale není to pravda. Ještě se mi nestalo, aby se mi stěrka během provozu vybila. Když máte tedy nabito, stačí do jedné nádržky stěrky nalít vodu a čistící roztok. Tato směs se nasákne do čistící utěrky a celá sranda může začít.


Kobold je vlastně takový vysavač na okna. Když máte nabito a utěrka se rovnoměrně nasála čistícím roztokem, stačí zmáčknout zelené tlačítko, stěrka se zapne a jde se na to. Čistá okna jedním tahem. Utěrka s roztokem okna myje a stěrka s odsáváním je rovnou leští a zanechá je suchá. Mě se nejlépe osvědčilo udělat první setření okna nahoře horizontálně a pak klasicky z jednoho kraje k druhému odshora dolů. aby byl výsledek dokonalý, chce to trochu grif v okamžiku, kdy končíte jeden tah stěrkou. Ale když jsem se to naučila já, tak hádám, že už každý. A je to. Nic víc za tím není. Když skončíte, stačí sundat a vyprat utěrku a vylít špinavou vodu z nádržky. Pak dáte stěrku dobít, aby byla příště připravena k úklidu a je to.

Sama stěrku využívám nejen na okna. Máme doma několik velkoformátových zrcadel a ta jsou neustále upatlaná od nenechavých dětských prstíků. A kdyby jen prstíků… A zrcadla v koupelně od pasty… Jejich vyčištění teď zabere pár vteřin.

Pokud vás zajímají detaily, jak tento zázrak funguje, mrkněte na web Kobold, vše je tak hezky nafoceno o popsáno. Za sebe můžu potvrdit, že stěrka funguje tak, jak výrobce slibuje.

Víte, že tohle není první produkt od firmy Kobold, který doma mám. Recenzi na jejich robotický vysavač si můžete přečíst ZDE. Ještě vyrábí jeden produkt a to vysavač na všechny typy povrchů… Je to se mnou smutné, ale po tom, co jsem vyzkoušela tyto dva a ověřila si, kolik času stráveného úklidem mi ušetřili, tak potřebuji i ten třetí…

Jakého pomocníka, za kterého byste dali ruku do ohně máte doma vy?

Hezký den,

Bára


You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...