5 nejlepších aktivit v Harrachově - edice léto

9:36

Začala má nejmilejší výletní sezóna - mimosezóna. Podle mě není lepší doba pro rodinné cestování, než od dubna do června. Počasí je už krásné, nikde nejsou davy. My vyrazili již po několikáté do Harrachova a protože tohle horské městečko a jeho okolí máme už pořádně prošlápnuté, dám vám tip na 5 TOP rodinných aktivit, které zde určitě podniknout a které zvládnete i s dětmi a kočárky.


1. K placákům na Mumlavě. Jet do Harrachova a nevidět Mumlavské vodopády? Nelze. Pojďte se ale vyhnout hlavní turistické trase přes město. Naplánujte si procházku se startem od obchodu Norma, hned jste v lese a cestou po žluté vás čeká krásná procházka téměř po rovině až k vodopádu. Jsou to necelé 3 km, zpevněná cesta, kterou zvládnete i s kočárkem, nebo dětmi na odrážedlech. Celá cesta vede lesem a je to opravdová oáza pro duši. To nejlepší vás čeká na konci a nejsou to jen vodopády. Když vyjdete o pár metrů po proudu výš, najdete u řeky spoustu míst, kde se dá slunit na velkých kamenech, házet kamínky do tůní, nebo prostě jen bezpečně sejít k řece a vyzkoušet, jak je studená. 


2. Borůvkový knedlíky na Dvoračkách. Můj tip na celodenní výlet. A aby to byla větší pohoda a ne "už nikam nejdu" po pár metrech, nechce se lanovkou vyvézt na Čerťák (vozí i kočárky) a v letním režimu jezdí každých 30 minut. Až se nahoře pokocháte výhledem na město, vyrazte po modré. Je to sice delší procházka, ale stojí za to. Borůvkový knedlíky mají na Dvoračkách nepřekonatelné ,). A zpátky? Už je to jen z kopce. My se vracíváme po zelené přes Rýžoviště.


3. Tour de hřiště. Když potřebujete vaše juniory unavit... V Harrachově je asi 5 dětských hřišť. Když je navštívíte všechny, máte pěknou odpolední procházku. Určitě se stavte u "hradu" v centru Harrachova pod lanovkou. Pokračujte směrem k hotelu Skicentrum, další hřiště uvidíte hned za 100m. Pak můžete vyběhnout na kopec směrem k hotelu Sklář (držte se navigace na mini golf) a "zneužít" jejich hřiště. A z kopce směrem k bobové dráze, kde je další hřiště. A to pátý? U vleku pod JIPem. Jestli máte menší děti, věřím, že jim tohle ke štěstí bude stačit...


4. Mini golf. Mini golf je vždycky dobrej nápad. Ten v Harrachově je možná trochu old school, ale hezkej a na krásném místě s výhledem na skokanské můstky. Je to skvělá zábava pro malý i velký s malou procházkou nad město.

5. Nemohla jsem se o té páté rozhodnout .-ú Co třeba svézt se zubačkou do Tanvaldu? Protože kdo by neměl rád vlaky. Jen na nádraží v Harrachově jeďte raději autem, je to docela dlouhá procházka za město. Výlet vláčkem do Tanvaldu na zmrzku je super nápad. Navíc pro vás mám extra tip. Tenhle výlet si můžete prodloužit, ve Smržovce přestoupit na vlak, který vás doveze jen pár dalších zastávek do Jiřetína pod Bukovou. Hned naproti vlakové zastávce najdete Muzeum výroby hraček. Dřevěné hračky odtud určitě znáte, tak proč se nekouknout, jak se vyrábí, nebo si to rovnou vyzkoušet na nějaké kreativní dílničce...

Toho, co můžete v Harrachově podniknout je ale mnohem víc. Pokud máte děti větší, můžete vyzkoušet třeba bobovou dráhu, svézt se vyhlídkovým vláčkem, navštívit lesnické, hornické, nebo sklářské muzeum. Nudit se zde určitě nebudete ať vyrážíte za přírodou, sportem, nebo máte rádi nějaké ty horské atrakce.

Hezký den,

                  Bára
You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...