Na kávičce u Divokejch matek

18:38

Jaro nás vytáhlo ven. Slíbila jsem dětem, že si uděláme hezký odpoledne, vyzvednu juniora po o ,) a půjdeme někam na dortík. 


Rozhodli jsme se po delší době pro Karlín a Divoké matky. Znáte? Kdo je z Prahy a má děti, těžko o téhle kavárně s dětským koutkem neslyšel. Myslím, že to byla úplně první baby friendly kavárna V Praze. Obecně se mi tento typ podniků moc líbí. V jedné části kavárny jsou klasicky židle, stolky křesílka a jedna samostatná místnost je vyhrazena jako dětský koutek. Děti se ale bez problémů mohou pohybovat po celé kavárně a nikdo se na vás nebude pohoršeně koukat. 


Co se mi líbilo? Dětský koutek je vybavený (mimo jiné) českými hračkami. Najdete tam pišlická autíčka, loď, raketu... nebo houpačku Utukutu. Myslím, že děti se v koutku v pohodě zabaví, bude jim chvilku trvat, než všechno prozkoumají a vy si tak můžete v klidu vypít kafe. Tím se rovnou dostávám k dalšímu plusu. V pohodě se tu s dětmi najíte. V menu je osvědčená dětská klasika, polévka, nebo toustíky. A k vaší kávě dortík. Já si dávám vždycky brownies a pořád je skvělý. 


Líbí se mi i rodinný podvečerní program. Vcelku pravidelně můžete zajít na loutkohraní, rodinný koncert, nebo autorské čtení. Pokud to do Karlína nemáte daleko, určitě sledujte jejich FB, aŤ vám žádná hezká akce neunikne.

Jako u všech těchto míst dokáže návštěvu velmi ovlivnit, na kolik dalších spolukavárníků narazíte. My dorazili v brzkém odpoledni a v kavárně bylo příjemně poloprázdno. Osobně to mám takto raději, člověk se vyhne situacím jako "buď taky hodná a půjč tomu chlapečkovi autíčko". A celkově je to prostě větší pohoda. Ela totiž nikdy nic nepůjčuje a já to po ní ani nechci. Teď si s Ferdou hráli na školu a vydrželi by v koutku blbnout hodinu...

Celkově musím říct, že se nám takhle kávička a dortík líbili a do Divokejch matek zase rádi přijdeme. Ale jednu připomínku přeci jen mám. V kavárně, konkrétně v místnosti u dětského koutku něco strašně nevonělo. Teď na jaře už snad půjde víc větrat. Takovému hezkému místu a skvělému nápadu by prostě prospělo víc úklidu a svěží vzduch.

A co vy? Znáte Divoké matky? 

Hezký den,

                     Bára

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Já tam kdysi byla také s mladým pánem, ještě ani nechodil a bohužel mě odradilo, že to bylo takové ušmudlané všechno. Ale podle tvých fotek to vypadá o moc lépe. Už jsem si několikrát říkala, že bych zase někdy zašla. Akorát přesně jak píšeš, taky bych se ráda vyhla situacím - půjč to chlapečkovi :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tvůj názor by mě zajímal, kavárny máš zmáknutý o moc líp, než já 💪 mě by možná zajímalo, jak to tam vypadá úplně na začátku pracovní doby, protože ten nepořádek pak mají na svědomí často rodiče, tak to nechci nijak hodnotit... B.

      Vymazat

Díky, že čtete...