3 tipy proti jarní únavě

13:04

Letos mi zima dala zabrat. Připadám si, jako by mě přejel parní válec. Částečně za to určitě může můj tragickej time management, pokus stíhat dvě práce společně se dvěma dětma, závislost na sociálních sítích a (ano opět) příšernej jídelníček. A to se muselo někde projevit...


Cítím, že už to došlo na hranu a musím něco změnit. Samozřejmě, že jsem se rozhodla začít time managementem, tam bude zakopanej pes. Ale o tomhle těžkým rozhodnutí vám řeknu jindy. Dnes bych chtěla sdílet tři tipy, z toho dva ověřené ,) jak zatočit s jarní únavou. Značka rychle. A přírodně.

Tip číslo jedna - Matcha tea. Matcha je speciálně pěstovaný a zpracovávaný zelený čaj. Finální zpracování je do podoby prášku a kromě pití ho můžete použít do kaší, nebo si udělat třeba matcha zmrzku ,) I když je to čaj, byla by škoda ničit účinné látky v něm vařením. Ale co si budeme povídat, žádná lahůdka to není. Sama ho piju s citronovou šťávou a pořádně to spolu s ledovou vodou prošejkuji. Efekt? Pokud máte někdy odpoledne, kdy už sotva stojíte na nohou a nemyslí vám to, tenhle nápoj vás nakopne. Do deseti minut je po únavě, jak fyzické, tak mentální.

Tip číslo dva - Kombe. Taky čaj, přesněji ženšenový extrakt v kombinaci jujubou. Kombe má množství účinků, kromě povzbuzení umí vyladit imunitu, zpomaluje stárnutí, chrání buňky, nebo dodává energii. Piju ho ráno vlažný, místo kafe, které jsem hodně omezila. Výrobce uvádí, že pravou sílu Kombe pocítím až při dlouhodobém užívání, ale já to s ním mám tak, že si ho dávám vždycky tak dva týdny, povzbudí mě a pak zas chvíli vynechám...


Tip číslo tři - Weleda březová šťáva. Pro mě novinka, kterou jsem ochutnala na Weleda semináři o jarním detoxu a hned si ji šla koupit. Pomáhá celkové očistě organismu, vyplavuje nežádoucí usazené látky a tím by měla zlepšovat stav organismu. Šťávu si můžete přidávat do nápojů, sama si ji dávám do ranního smoothie. Celá kůra by měla vydržet asi měsíc, jsem zvědavá na výsledky. 

Tohle jsou moje tři praktický tipy proti jarní únavě. Čtvrtý tip je sluníčko a teplo. Už se nemůžu dočkat, až zase budeme víc venku... Teď kombinuji tyhle tři přírodní zázraky, velmi jsem omezila sladkosti a lepek a piju víc vody a těším se, až to jaro venku vypukne.

Co vy a energie na jaře? Máte na rozdávání, nebo potřebujete povzbudit?

Hezký den,

                      Bára

You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...