Předvánoční eko úklid

7:00

Zdá se, že prosinec je hlavní úklidové období roku. K nám tedy přijde Ježíšek bez ohledu na to, jak moc se budou lesknout okna, nebo na počet drobků na podlaze... Ale stejně bych chtěla dát online pár tipů, jak to doma máme my.Předně, důležitější, než naklizený dům je rozhodně maminka, která 24.12. nepadá vyčerpáním. Dětem je tohle úplně jedno, nepočítají, kolik druhů cukroví jste napekli a to, že jste zvládli výzdobu podle nejnovějších trendů je taky neohromí. To udělat si pár dní offline, povídat si, číst, plnit nějaké adventní úkoly, nebo jít na procházku k nějakému krásně nasvícenému stromečku, to si pamatovat budou.

Ale když už úklid. Co takhle zkusit to o trochu lépe? 

Bio-D je britská rodinná firma, která se soustředí na výrobu úklidových prostředků tak, aby měly minimální dopady na životní prostředí. Používají pouze ty nejbezpečnější přísady nejvyšší kvality. Kde je to možné, jsou rostlinného původu a získané z obnovitelných zdrojů. Nádoby a obaly obsahují minimálně 70 % recyklovaného materiálu. Produkty ani přísady nejsou testované na zvířatech, neobsahují žádné živočišné složky a jsou tak vhodné pro vegany. Neobsahují žádné geneticky modifikované látky. Výrobky Bio-D neobsahují fosfáty, enzymy, optické zjasňovače, ropné deriváty, formaldehyd, glycerín, EDTA, bělidla na bázi chlóru, lanolín, umělé vůně, umělá barviva ani palmový olej nebo suroviny z něj odvozené. Honosí se několika prestižními ekologickými oceněními jako Green Apple nebo Green Business of the Year.

Tahle úklidová drogerie není drahá a je už naprosto dostupná. Já ji nedávno objevila na Feedu a rovnou si něco objednala. Protože strouhat mýdlo a míchat ho se sodou je sice super, ale když chcete s eko úklidem začít, je určitě lepší, než si začít všechno vyrábět, si nejprve nějakou eko variantu pohodlně vyzkoušet...
Jedním z nejdůležitějších produktů je určitě prací prášek a aviváž (pokud používáte). Protože chemikálie z pracích prostředků v oblečení zůstávají a vy je pak nosíte na kůži. Bio D nabízí ekologickou variantu pracího prášku, který neobsahuje dráždivé enzymy, je hypoalergenní a vhodný i pro praní dětského prádla. Rozhodla jsem se nebýt taková konzerva (protože si pořád dokola kupuji věci s levandulovou vůní) a vyzkoušet aviváž s vůní jalovce a mořské řasy. No a je taková... jako jalovec a mořské řasy .-)) voní prostě zeleně. Je vyrobena pouze z rostlinných ingrediencí a voní esenciálními oleji.

Z čistícího sortimentu jsem zatím vyzkoušela čistič se lněným olejem. Máme dřevěné parkety a tohle je pro ně jako dělané. Čistí, krásně je ošetřuje a voní. Ten jsem si oblíbila velmi. Dalším produktem, který jsme vyzkoušeli je univerzální čistič s dezinfekcí. Síla čističe vychází z velice účinných přírodních tenzidů, zejména kyseliny citronové a kyseliny mléčné, která se vyrábí z fermentované kukuřice. Dále obsahuje výtažky z pomerančového oleje jako účinné odmašťovadlo. Hypoalergenní, vhodný i pro citlivou pokožku a domácnosti s dětmi a domácími mazlíčky. Používám ho napříč domácností, na kuchyň i koupelnu a jsem naprosto spokojená. A nakonec... asi je to divný, ale mě vždycky zamrzí, když vidím někde v toaletě ty šílený modrý kuličky, které dělají z vody jed při každém spláchnutí... Proč? Vážně si někdo myslí, že na něj z mísy vyskáčou ty miliony bakterií a nastane konec světa? Vyzkoušejte Bio D WC čistič je bez chloru a uvidíte, že čistí stejně dobře, ne-li lépe, než klasické čističe.
Tak, věřím, že si tyhle přírodní uklízecí prostředky najdou cestu i do vaší domácnosti. Uvidíte, že nezklamou.

Díky za přečtení a hezký advent,
                                                     Bára

You Might Also Like

3 komentářů

  1. Díky za tip na novou značku:) Já používám Frosch - nevíte jak je na tom s ekologií? Měl by být ekologický, ale je to tak opravdu? A na kuchyň - na linku a třeba dvířka používáte ten univerzální čistič? Tam nějak nevím, co na to, na kuchyně všude jsou čističe odmašťující, ale já fakt nemám linku mastnou, kromě teda sporáku a kousek okolo, kam olej prskne.. Já jsem teda s ekologickýma čističema spokojená, ono když se uklidí tak nějak 1x za týden zběžně, tak na to stačí podle mě cokoliv, není potřeba chemie..teď jsme se stěhovali a záchod asi předtím nikdo nemyl tak rok, to byla síla, na to nestačilo nic, kámen šel dolů až šroubovákem:D Ale to předpokládám většina lidí doma nemá.

    OdpovědětVymazat
  2. Skvělý článek, taky se poslední rok snažím dopotřebovat všechny chemické čističe a dokupuji už jen ty eco, zrovna včera přišel velký balík z Country Life :).

    OdpovědětVymazat
  3. Také děkuji za tip, tuhle značku neznám. Já používám Feel Eco, pro dobrý pocit z českého výrobce :-)

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...