Online test pleti s kosmetikou Weleda

10:07

Moje koupelnová polička je stále samá příroda. Ale tak trochu "každý pes, jiná ves". Přitom kosmetické značky většinou vytváří své produkty tak, aby fungovaly spolu, aby se doplňovaly a používaly dohromady...


Tak jsem si řekla, že jednu takovou řadu vyzkouším a volba padla na značku Weleda. Hlavně tedy proto, že už jsem od nich spoustu věcí zkoušela a mám s ní dobré zkušenosti. Našla jsem si, že mají teď na svých stránkách test pleti a tak jsem se rozhodla ho vyzkoušet. Test na základě vašich odpovědí o věku a stavu pleti vybere, jaká z jejich řad je pro vás nejlepší a doporučí konkrétní přípravky pro čistění a péči. 

Já jsem poctivě přiznala svůj věk, že mám smíšenou a přecitlivělou pleť a vrásky (od smíchu samozřejmě) a test mi doporučil tyhle produkty:

Mandlové čistící mléko - pro čistění pleti včetně odstraňování makeupu, velmi jemný, má udržovat pokožku v rovnováze. 
Mandlový pleťový olej - mám používat pro odstranění očního makeupu, na sušší místa obličeje, nebo k masáži, regeneruje, zklidňuje.
Mandlový hydratační krém - pro velmi citlivou pleť na den i noc, měl by zklidňovat pleť a zmírňovat začervenání.
Růžový vyhlazující oční krém - jde o intenzivní oční krém, bez parfemace, s obsahem růžového oleje, má dodávat potřebnou hydrataci a zároveň působit na drobné vrásky. 

Všechny produkty jsem používala "exkluzivně" cca dva týdny. Dva jsem si naprosto zamilovala, ale z druhých dvou mám trochu rozporuplné pocity... Tipnete si, který je favorit a který bych si si znovu nekoupila?


A já začnu právě jím... Čistící mléko má totiž v popisu uvedeno, že také odstraňuje makeup. A to nemůžu potvrdit. Makeup prostě odstranit neumí a to nepoužívám žádné extra vrstvy, většinou jen CC krém a tvářenku. Jemné ovšem je a pokud bych makeup nepoužívala, jako čistící mléko by mi vyhovovalo. Hodnotím 50%.

Mandlový hydratační krém. S tím jsem byla spokojena o dost víc. Není mastný, i když jeho základ je právě mandlový olej a nedělá na obličeji nějakou ulepenou vrstvu, naopak se hezky vsákne. Jde používat jako denní i noční, zkoušela jsem obě varianty. Na den v létě by byl ideální. Na noc, nebo v zimně, ale potřebuji přeci jen víc výživy. Hodnocení 70%.


Mandlový pleťový olej jsem si ovšem naprosto zamilovala. Je to naprosto univerzální produkt, který by měl mít doma každý. Když jsem u pleťového krému narazila na potřebu zvýšené péče v zimě - oblíbila jsem si dávat pod krém právě trochu mandlového oleje. Pak je to dokonalá dvojka. Opět tady ale musím zmínit správné používání pleťových olejů. Je třeba nanášet je n vlhkou pleť. Já ji přestříknu růžovou vodou, pak si rozetřu pár kapek oleje v dlaních a nanesu ho na obličej. Mandlový olej takto lze používat i místo krému na den i noc, nebo když cítíte, že vaše pleť potřebuje něco extra. Hodnocení 100%.

Extra TIP

Máte rády dvousložkové oční odličovače? Vyrobte si takový z mandlového oleje! Stačí navlhčit odličovací tamponek a kápnout na něj trochu tohoto oleje. Odličuje naprosto zázračně, nerozmazává oční makeup okolo a zároveň oční okolí dokonale vyživuje. 

Růžový vyhlazující oční krém je můj favorit číslo 2. Naprosto splňuje, co slíbí. Oční okolí nedráždí, vyživuje. Po dvou týdnech samozřejmě nebudu hodnotit, jak působí na vrásky, ale rozhodně pozoruji, že výživa je naprosto dostatečná a oční okolí po jeho použití takové jemnější. Hodnocení 95%.

Jsem ráda, že jsem konečně vyzkoušela, jaké to je, používat jednu ucelenou řadu přípravků. Musím říct, že spolu působí perfektně a dobře se doplňují. Kdybych nepoužívala makeup, stačila by mi už jen růžová voda a další produkty bych nepotřebovala. Mandlový olej a růžový oční krém vám mohu doporučit všema deseti. S tím, jaké mi test pleti doporučil produkty jsem tedy velmi spokojená. A co vy? Máte zkušenost s kosmetikou Weleda?


Hezký den

                      Bára

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Weledu jsem zatím nezkoušel a, al často ji obhlízim a hodně mě zajímá. Ty mandlové věci vypadají hodně fajn :)

    MagicBeautyLife

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...