Nosítko Tula - recenze

8:29

Nošení dětí je krásný. A ergonomická nosítka jsou skvělou alternativou, pokud nechcete vázat šátek. Pár nosítek jsem už vyzkoušela, dlouho jsem nosila v Ergo baby, jenže pak jsem si u kamarádky vyzkoušela Tulu a byla to láska na první pohled.


Teď nosím El v Tule asi 4 měsíce, takže už ji máme pořádně vyzkoušenou. Co se mi na ní líbí? Je hrozně pohodlná. Bederní pás se zapíná klasicky velkou přezkou a můžete si ho lehce upravit na jakoukoli velikost, dotáhnout, když ho máte na sobě. Jde to lehce a nikde netlačí. Zbývající konec popruhu lze jednoduše zamotat a zajistit připravenou gumičkou. Podobně jdou nastavovat také ramenní popruhy a ten hrudní. 

Nosící vak je u Tuly velmi široký a připomíná tak nošení v šátku. Nahoře má stínítko, které se da odepnout, když vám v nosítku dítě usne, dobře poslouží, by se mu nekynklalá hlava, nebo na něj nepražilo slunce. Naše nosítko je z půjčovny, bylo už krásně zanošené a měkkoučké. My nosíme nejčatěji na zádech. Ela to miluje, asi má ze zad dobrý přehled. Když někam vyrážíme, často mi sama od sebe leze na záda a chce se nosit. A pro mě je fajn, že nemusím tahat kočárek. Tulu si zapnu kolem pasu a buď ji na vycházce využijeme, nebo ne... 

Je to odle mě skvělé nosítko, pohodlné pro rodiče i dítko. Vytkla bych mu jedinou věc. nemá kapsočku na zip. V bederním pásu sice má malinkou kapsičku na sucháč, ale peněženka, klíče a telefon se vám do ní spíše nevejde.

Jak už jsem psala, my máme Tulu z půjčovny, kterou provozovala Brána k dětem. Ta se v Brně transformovala do Brána ke zdraví. Lucka Harnošová, která za tímhle projektem stojí se věnuje také kontaktnímu rodičovství. Na tomhle webu najdete spoustu užitečných kurzů a přednášek. A nezpomeňte sledovat jejich FB stránky, Lucka tam dává živá vysílání a nabídku aktuálních kurzů. 

Hezký den,

                     Bára

You Might Also Like

2 komentářů

  1. My nosime v manduce, ale uz na ni zacina mit dcera dlouhe nohy, nema ji az po kolinka. Musim se poohlednout po necem dalsim. Na fotce vam to spolu moc slusi ;)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Díky moc, jo, tohle je opravdu velké, El je taky dlouhá a sedí v tom perfektně...

      Vymazat

Díky, že čtete...