Na návštěvě v ZeměRáji

14:16

Máme za sebou parádní víkend. Konečně je počasí přímo stvořené k výletům a výpravám do přírody... 

Není pro mě větší relax, než procházka v trávě... Na sedlčansku, kde jsme se pohybovali nekvetla žádná řepka, všude louky, lesy a na polích přenice, ječmen a žito. Prostě krásná rozmanitost, na kterou je radost se dívat. Já si na naší zpustlé (ale můžu říkat "romanticky zarostlé") zahrádce natrhala tuhle kytku a světe div se, nepřinesla jsem si spolu s ní ani jedno klíště ,)


V neděli jsme vyrazili do zážitkového parku Zeměráj. Předpověď na neděli byla s deštěm a možná to dost návštěvníků odradilo, ale my si tak mohli užít skvělou návštěvu v parku, kde dopoledne téměř nikdo nebyl. Zeměráj je areál uprostřed luk, je v něm spousta chytrých herních prvků pro malé i větší. Staroslovanská vesnička, kde si můžete vyzkoušet třeba mletí obylí, spřádání vlny... archeologický park, spousta zvířátek, ale hlavně... bosá stezka. 


Přes kilometr dlouhá procházka bez bot, travou, potůčkem, blátem, po teréních překážkách... a aby se děti nenudily, cestou si můžete vyzkoušet třeba těžkou práci hovnivála, nebo prolézt lanové bludiště. Bosá stezka je vážně pecka a boty jsem si nazula až v autě.


V areálu se dá zdravně najíst, děti můžete vypustit na pískové hřiště a hlavně, celé je to takové v pohodě, žádné šílení, kde se vám ztratilo dítě v davu... my jsme všechny aktivity ani nestihli vyzkoušet. Děti se zasekly v bludišti a chtěly ho procházet stále dokola... .)) 


A nejmladší členka posádky do po dvou hodinkách řádění zabalila na zádech...


Netuším, kolik lidí tu může být během prázdnin, nebo v nějaký vytíženější víkend, ale my si užili nádherný den uprostřed přírody a určitě se sem ještě vrátíme...

Znáte tenhle park? Pokud ne, vřele doporučujeme ,)

http://www.zemeraj.cz/

Hezký den,

Bára


You Might Also Like

1 komentářů

Díky, že čtete...