Bugaboo Bee5 - recenze

21:08

Věříte tomu? Další kočárek? Nemůžu si pomoct, prostě miluji kočárky, ráda je zkouším, srovnávám a hledám ten nejlepší, dokud v něm mám ještě koho vozit. A bez Bugaboo Bee5 by moje testovací sbírka rozhodně nebyla kompletní. 

Bee5 je nástupce Bee3. Trojku jsem taky zkoušela, ale musím říct, že mě nikdy nezaujala tolik, abych o ní uvažovala jako o kočárku, do kterého investovat. Bugaboo ale slibuje v Bee5 hned 100 nových dílů a to mě opravdu zaujalo. Bee5 patří do kategorie stylových městských kočárků, sází na kompaktní rozměry a vysokou kvalitu.


Beečko jsme testovali v našem klasickém provozu, školka, procházky, nákupy, výlety... Jsme hodně aktivní rodina, takže kočárek je v zápřahu každý den, stejně často ho převážíme autem a někdy ho potřebujeme i na odpolední spánek.

Bee5 je na první poježdění mnohem pevnější a stabilnější, než jeho předchůdce. Nevím, jak to výrobce dokázal, ale stabilitou a pohodlým se rovná mnohem robustnějším kočárkům. Má kvalitní kovovou konstrukci (klasicky si můžete vybrat z varianty chrom a black), zpracování kovových částí precizní. Moc se mi líbí ta nenápadná vylepšení, body pro připojení příslušenství, třeba držáku nápojů, nebo deštníčku...Vše je funkční a nijak nepřekáží.


Další, co se mi líbí je sedák. To, že je pohodlný, dostatečně dlouhý jak v zádové, tak sedací části, to je asi jasné, ale i tady došlo k vylepšením. Sedák (jeho zádová část) je výškově nastavitelný, jednoduše ho tak můžete přizpůsobit velikosti dítěte. Skvělé jsou pětibodové pásy. Nejsou spojené, jako u většiny jiných kočárků, do přezky zacvakáváte postupně všechny 4 části (naše Ela se to naučila hned sama), ale hlavně, pásy drží tam, kam si je nastavíte, takže když je srovnáte (zvednete) před tím, než do kočárku posadíte dítě, nemusíte je pak hledat někde pod ním. Sedák má 3 polohy, sed, polosed a leh. Stříška je samozřejmě prodlužovací, takže v pozici sed a polosed se nestane, že dítěti svítí do očí. Sedák lze jednoduše přehodit po směru i protisměru jízdy. A malý bonus, sedací část jde zvednout, když se potřebujete lépe dostat ke spodnímu koši.


Rukojeť kočárku je výškově nastavitelná, v rozmezí výšky rodiče 150 - 200 cm určitě pohodlná, při chůzi kočárek nijak nepřekáží, i pokud máte dlouhý krok. Moc se mi líbí potah rukojeti z eko kůže, na výběr jsou 3 varianty barev a nezapínají se na zip, ale na speciální klik-klik systím, takže nijak nekloužou a neotáčí se. 

Ke kočárku je samozřejmě k dispozici klasické příslušenství, hluboká korbička, adaptéry k autosedačce, stupátko pro druhé dítě... takže může sloužit i jako kočárek od narození. Líbí se mi, jak má Bee5 široké stupátko, dítě si tak zvládne samo bezpěčně nastoupit i vystoupit.


Co ocení každý, kdo trochu cestuje autem. Bee5 jde složit jedním pohybem, nemusíte nic odepínat, ani rozebírat. Jednoduše stishnete pojistky na rukojetích a kočárek se do sebe složí. Výrobce uvádí váhu 8,9kg, takže ho unese i drobnější maminka. Rozkládání kočárku je ještě snadnější, stačí kočárek vzít za rukojeť, šlápnout na zadní poloosu a zatáhnout, hotovo za vteřinku. 


Suma sumárum

Pozitiva


  • kvalitní zpracování všech částí
  • pohodlné ovládání
  • stabilní konstrukce
  • možnost volby designu sedáků, střech, madel i koleček
  • lehká váha
  • kompaktnost
  • velmi snadné skládání a rozkládání
  • pohodlné zabrždění


NegativaNic. U každého kočárku, který mi dosud prošel rukama jsem nějaké negativum našla (i u Buffala, který miluju) ale nechci si tady vymýšlet nějakou prkotinu jen proto, abych nějaké negativum našla.

Bugaboo Bee5 je prostě podle mě dokonalý kočárek, který chci a naše děti ho milujou. Díky do Vanda store, že jsem si ho mohla v klidu doma vyzkoušet, přesvědčil mě...

Vám přeji hezký den a dejte vědět, jestli máte kočátky Bugaboo rády a sledujete novinky této značky?

BáraYou Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...