Mom Talks - o maminkách

12:50

Věřte nebo ne, maminky jsou takovým specifickým druhem žen. Myslím zejména maminky malých dětí. Vědí totiž všechno. A nenechají si to pro sebe...


Bohužel. V sérii Mom talks píšu o všech stránkách mateřství a tohle bude o té odvrácené straně maminek. Málokterá žena dovede být podle mě taková mrcha, jako leckterá maminka. Protože "mom knows the best". Když se maminka, která nedá dopustit na pemprsky a umělý mlíko potká s maminkou látkovačkou, která chce kojit dítko do pěti let, může to dopadnout hůř než setkání grizzliho s ovečkou. 

Mě tohle hlava nebere, snažím se být milá ke každému, netlačit nikomu, že můj názor je jediný správný (protože určitě není) a nikdy bych si nedovolila někoho soudit proto, že vychovává své děti jinak.

Vždyť každá maminka chce pro své děti to nejlepší. A pro jednu rodinu může být nejlepší nechat si děti v posteli dokud samy neodejdou a pro jinou je nejlepší řešení dát je co nejdříve do vlastních pokojů a v klidu se vyspat. Ale není v pořádku, jedny nebo druhé odsuzovat, protože vy doma to děláte jinak. A děje se to víc než často, online je to možná víc vidět, ale v reálném světě to není moc lepší. Prostě si my ženy vzájemně srážíme sebevědomí, snad abychom si připadaly silnější, lepší, nebo prostě proto, že jsme udrbaný bestie, které si nedokáží nechat tu svoji pravdu pro sebe. 

Snažím se to nedělat. Ne, že bych nikdy nedrbala, ale od té doby, co mám děti jsem se stala rozhodně tolerantnější k okolí. Neznamená to, že nemám na rodičovství vlsatní názor, ale vím, že moje cesta není nejlepší pro všechny. 

Říká se, že by měl člověk být milý a laskavý sám k sobě, nezapomínejme ale, že to platí i pro všechny, kteří prchází naším životem.

Hezký den,

                     Bára

You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...