Dětské boty Tikki - jaro/léto

18:14

Po sněhulích a vysokých botách je tu konečně jarní sezóna a s ní i výběr nových botek. Mě to samozřejmě docela trvalo, měřila jsem, obkreslovala, zkoumala fotky ze všech možných úhlů a nakonec jsem se rozhodla pro značku Tikki. 


Tikki je rumunská značka barefoot botiček, vyznačuje se použitím kůže a tenkou a ohebnou podrážkou pro ten pravý pocit chůze naboso.


Vybírala jsem botky podle ShapeSignu, který má Neobuto na svých stránkách, ještě jsem si ale dávala pozor na to, pro jak vysoký nárt jsou boty ušité a taky El, i když už je chodec víc než půl roku, stále ještě patří do kategorie prewalkers. Chtěla jsem, aby byly botky lehké, ohebné, s prostorem pro prsty a aby se snadno nazouvaly. Taky aby se hodily k šatičkám i kalhotám a aby byly hezky barevné (naše mladá dáma totiž moluje růžovou a neudělám s tím nic.. .-)) ). 


Naše Tikki botky jsou ušity ze dvou typů kůže. Materiál v přední části boty je pevnější kůže, která drží tvar. Má velkorysý prostor v oblasti prstů jak do šířky, tak do výšky. Zadní část botky je ušita z měkké kůže. Obouvají se jednou přezkou na suchý zip, čímž jdou regulovat i pro vyšší nárty. Nevyzouvají se, nepadají. Vložka boty je také kožená.


Pod koženou vložkou je přišitá tenká gumová podrážka, která je ohebná ve všech směrech.Botky splňují to, co jsem od nich čekala, jsou velmi kvalitně zpracované, sedí našemu typu nohy, jsou lehké a pohodlné. Jako boty na jaro/léto to byla ideální volba. A ne nakonec - Ela je miluje od prvního obutí, asi že růžová ,)

Máme je z Neobuto.

Znáte značku Tikki? A jakou s ní máte zkušenost?

Hezký den,

                     BáraYou Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...