Rok bez nakupování - 7. měsíc

8:00

V listopadu se stala (pokud jde o moje nenakupování) velká věc. Asi jsem konečně dospěla k bodu změny. Nenakupování už pro mě není téma. 

Nepřemýšlím nad tím, prostě nenakupuju. Dřív jsem si často musela říkat: "nenakupuj, nenakupuj, nelez do těch eshopů, akorát se budeš trápit...". A teď mě to konečně přestalo naprosto zajímat. Těch důvodů je asi víc, ale každopádně jsem ráda, že je zima, můžu točit svoje dvě oblíbený mikiny a tepláky a nikam moc nemusím .-)) 

A i když se blíží Vánoce a marketing kolem frčí jako uragán, jde to mimo mě. Asi mě k té sebereflxi přivedly děti, jako ke všemu dobrému... Když jsme byli v listopadu na horách a usínali v jedné posteli, často jsem si říkala: "copak můžu chtít víc?"... vždyť já mám vážně všechno. A nový kalhoty, svetry a další nezbytnosti mi větší štěstí vážně nezajistí.

Štěstí. Protože mi sem tam, někdo z vás napíše, tuším, že hodně holek to má podobně. Zaháníme nákupy stres, kterej je na mateřský všude kolem. Blbej den, kuk večer do oblíbeného online shopu spravit si náladu... a že když na vás za pár dní zvoní kurýr, vy už netušíte, co veze? A tak nutně jste si to musela koupit. Nebojte, nejste v tom sami...
Ale je vážně důležitý naučit se ten stres řešit jinak, a nee, nemyslím čokoládu! .-)) Mě ze začátku pomohlo odložit nákup na druhý den. I když na vás bliká "poslední kousek ve vaší velikosti", nikdy není poslední! Prostě když už musíte a naházíte ty nezbytnosti do nákupního košíku, nekupte to. Pěkně se na to vyspěte, jsem si jistá, že 90% nákupů neuskutečníte.

Neříkám, že je to snadné, ale slibuju, že časem je to čím dál snadnější... 

čepice - home made ,)
A ještě dlužím informaci  o tom, jak mi jde šití! Ježíšek u mě už byl a donesl mi roční předplatné Burdy! Byla jsem nadšená a už mám konečně střih na první věc, kterou si ušiju (a jsem přesvědčená o tom, že se mi povede a budu ji nosit). Zatím jsem potrénovala na čepicích pro děti, teplákách a softshellkách. Kdyby nějaká švadlena viděla detaily, asi omdlí, ale mám z toho ohromnou radost.

Šití a nenakupování zdar,

                                          Bára

                                                         

You Might Also Like

2 komentářů

  1. S tím šitím jsi dobrá, Baru ! Já to nenakupování hadrů mám díky tomu, že si odmítám kupovat ty gigantický věci, který bych kvůli přibrání tak nějak potřebovala, a tak hubnu do těch původních...:)) Ale jsem i dost odolná vůči mediální masáži, to je fakt. To je zase díky profesi...

    OdpovědětVymazat
  2. Tak pozor, abyste ted nezacala nakupovat latky, tu manii uz mam taky za sebou, je jich vsude tolik a taaaak krasnych �� Jinak Vas obdivuji, ja nekoukam po eshopech, ale ebazary jsou moje... To bych potrebovala odbourat. Krasne dny preji �� Pavla

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...