Srovnání AIO plenek - vyzkoušeno ,)

7:43

Jak jsem před časem slíbila, jsem tu se srovnáním AIO plenek. Snažila jsem se vybrat ty nejprodávanější, nejznámější... prostě ty, které máme doma .-))
Co mají všechny tyhle AIO plenky společného? AIO, tedy all in one provedení znamená, že by plenky měly sloužit jako klasická jednorázovka a plnit svoji funkci bez toho, abyste k nim museli něco přidávat, dokupovat, atd... Je to moderní a opravdu jednoduchý systém přebalování. Všechny plenky, které zde porovnávám se díky zkracovacím patentkám dají používat již od narození (udávají se cca 4kg) až do odplenkování (cca 15kg). Potvrzuji, že to jde a sedí i malým miminkům. Údržba AIO plenek je jednoduchá. Prostě je jednou za pár dní vyperete na 60 stupňů a do té doby je schraňujete v kýblu s vodou, pár kapkami esenciáního oleje a víkem, opravdu to nijak nezapáchá a neobtěžuje.

T-tomi bambusová plenka - ta u nás slouší už druhému dítěti. Musím říct, že za ty 3 roky udělaly ostatní firmy velký skok ve vývoji střihů i materiálů a T-tomi se trochu zasekli. Plenka se zapíná na patentky a moc praktické to není, sice jde velikostně i kolem pasu hezky upravovat, ale když máte dítě, které nepoleží, je to na prd. Plenka má 2 vyjímatelná bambusová jádra. A podle mě je to málo. Savost dávám 7/10 a je to nejméně z porovnávanýh plenek, dávám do ní vždy ještě jednu vkládačku. Jinak těsní dobře, alepro nějaké učůranější děti to fakt není... Made in China. Koupena ZDE.


Tots bots Easy fit - tyhle plenky ohromí designem, jsou prostě nádherný! Je to hezká denní plenka, má bambusové absorbční jádro a integrované svrchní kalhotky, tzn. savé jádro a svrchňáky jsou sešité. Střih už je vychytanější, v oblasti bříška mají i zevnitř voděodolnou membránu a kolem nožiček také. Subjektivně - jsou úžasně pohodlné, měkkoučké, kolem nožiček a bříška nic netlačí, opravdu maximální pohodlí. Savost 8 bodů z 10, já k nim dávám ještě jednu bambusovou vkládačku. Made in UK. Koupena ZDE.


Bambino Mio má savé jádro z funkčních vláken přišité ke svrchňákům, je jen jedno, ale savost hodnotím 8 z 10. Střih je pohodlný, nikde netlačí a máme ji vyzkoušenou téměř od narození. Je bezvadná, ale taky k ní jednu vkládačku přidávám. Plenka je hezky měkká a používám ji ráda. Koupeno ZDE.


Bamboolik stay dry bambusová - je úžasná. Mám doma i bamboolíkovskou plenku starou 3 roky a je hezký vidět, jak se takhle firma posunula v materiálech i střizích, ale i tu starší používáme dodnes. A už zpět k téhle nové. Svrchňáky jsou klasické PULky, které mají uvnitř příjemný bambusový úplet (froté) a uvnitř (v kapse) schovanou velmi savou přeloženou bambusovou vkládačku. Ta se do kalhotek upevňuje patentkou a jde to bez problémů, i když musíte to dé kapsy strčit celou ruku. Saje nejlíp ze všech porovnávaných plenek, hodnotím 9 z 10. Střih není ještě tak propracovaný, jako některých jiných plenek, ale to dožene savostí. Vyrobena v Čechách. Koupena ZDE.POPin new gen V2, varianta kokeshi doll - nejde ani vyfotit, jaká je tohle nádhera. Jako jediná z porovnávaných plenek má trochu jiný, propracovanější, střih. Stejné je zkracování (zmenšování) patentkami, kolem pasu se zapíná na suché zipy, ale co má navíc jsou dvojité gumičky kolem nožiček. Pokud máte malé miminko, tak víme proč... a tímhle prostě neproteče nic! Je opravdu precizně vypracovaná. Na zádech i bříšku má i zevnitř nepromokavou vrstvu, takže dítko udrží v suchu a nestane se, že má dítě najednou mokré bodýčko... Kromě PUL svrchňáků má dvě vkládací plenky, které se k sobě navzájem a ke svrchňákům dál připevní patentkami (ty jsou schované tak, že nikde netlačí). Savost 8,5 z 10. Made in China. Koupena ZDE.


Výsledky

Nejvyší savost - Bamboolik a na záda mu šlape POPin
Nejpohodlnější - Tots bots Easy fit
Nejlepší střih - POPin

Pokud bych to měla shrnout, má můj test dva vítěze. Bamboolik, který skvěle saje bez potřeby dalších vkládaček, výborně sedí i baculatým dětem. Druhým vítězem je POPin plenka, která saje o něco méně, ale zase má propracovanější střih, takže zejména hubenějším dětem bude sedět perfektně.

Tak, látkovkám zdar, hezký den a jsem moc zvědavá na vaše názory a postřehy k látkovkám,

BáraYou Might Also Like

3 komentářů

 1. Co Vás vedlo k tomu zkoušet různé plenky? Bylo to postupné hledání něčeho lepšího a ještě lepšího (resp. nespokojenost s předchozím), nebo jen zvědavost, nebo co vlastně? Ptám se proto, že osobně jsem hrozná konzerva - když objevím něco, co mi vyhovuje, dál už nezkouším a držím se osvědčeného. Máme dva kusy AIO Bamboolik na cesty autem, jinak používáme čtvercovky - a dál nezkoumám, nepátrám, nenakupuju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, měla jsem většinu látkovek po synkovi, používali jsme nejčastěji vícevrstvé čtvercovky a svrchňáky. Ale El už kolme 11 měsíce byla většina téhle výbavy malá, takže jsme museli inovovat. Navíc jsem měla látkovací krizi a potřebovala jsem si to udělat hezký, pomohlo, už mě to zase baví...

   Vymazat
 2. Co to je látkovací krize a kdy přichází? :-) My začali papírovýma, v asi dvou měsících jsem dokoupila čtverce a kalhotky a ty teď už sedmý měsíc používáme, zatím bez krize :-)

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...