Rok bez nakupování - jsem v polovině!

7:12

Je to vůbec možný! Už 6 měsíců! Jupíííí! Nebo ouvej? 

Tak kde dnes začít... Říjen byl těžký. Za půl roku nenakupování asi nejtěžší a vím, že to bude znít hrozně povrchně, ale proto, že jsem si zničila své oblíbené džíny .-)) Mám ve skříni pořád spoustu oblečení, i když se pořád zbavuji toho, co nenosím, opravdu nosím jen těch 20%. A poslední dobou jsem minimálně 3/4 času strávila v obyčejných džínách ze Zary, na kterých se ovšem objevily nevypratelné fleky těžko identifikovatelného původu. Takže mě samozřejmě zachvátila panika, že si rozhodně musím nějaký koupit. No, nekoupila jsem .-)) Prostě jsem si vyzkoušela ty ostatní, které mám ještě doma a pasovala jedny na nové favority. Problém vyřešen. 


Druhý důvod říjnových těžkostí? Zima. V létě to bylo o tolik lehčí! Vezmete si jedny šaty a hotovo. Já jsem hrozná zmrzlina, takže pořád hledám, kolik vrstev si na sebe nandat, aby mi nelezly záda (ano, měla jsi pravdu babi, záda musí být v teple...), takže logicky potřebuju nakombinovat víc věcí. A lekla jsem se, že nic nemám, ale samozřejmě mám. 

Ovšem s tím se odhalila ještě jedna nahá pravda. Už dlouho jsem měla takový podezření a teď se to potvrdilo. Já nemám styl! .-)) Prostě nemám. Pozitivum je v tom, že mě nemusí mrzet se dál zbavovat těch nehezkých a nekvalitních hadrů, které mi ještě visí ve skříni. Špatná zpráva je ta, že je díky stopce nemám čím nahradit, takže se pro dalších 6 měsíců musím smířit s lehce hastrošovitým vzhledem. Doufám, že mi to všichni, kdo mě potkáváte, odpustíte! .-))

V říjnu jsem si dokonce udělala výlet do Drážďan, což byla moje nejoblíbenější nákupní destinace. Pořád je tam krásně, ale tentokrát jsem jela na výlet jen tak a i když jsem courala kolem různých shopů, nic se mi nelíbilo. Definitině prohlašuji, že fast fashion není nic pro mě
Takže, půl roku bez nákupů je úspěšně za mnou. Někdy to bylo lehčí, někdy težší, ale každopádně to nese ovoce. Můj šatník se provzdušňuje, nepodporuji svým nakupováním neekologickou výrobu, zneužívání lidské práce, atd. Taky, protože o tom mám čas přemýšlet, už dost přesně vím, jak by měl můj šatník vypadat a už se na něj vážně těším.

Tak vzhůru do další poloviny! A hezký den,

Bára


PS: proč jsem s roční nenakupovací výzvou začala si můžete připomenout ZDE.You Might Also Like

2 komentářů

  1. Jsi nejvíc nejlepší!!!! Já se teď zas učím ne nenakupovat, ale neprodavat to co uz mam, protoze u me je to skutečně tak, ze nemam ani jeden kabát, jelikož jsem loni ve svém záchvatu všechno prodala:-(.

    OdpovědětVymazat
  2. Co třepa veřejný SWAP oblečení (a dalších věcí): https://www.facebook.com/events/1823067404591816/ ?
    Já díky takovým akcím v zásadě nic nekupuju, přestože mám každou chvíli nějakou změnu.

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...