Jak zabavit nemocné děti? 10 jednoduchých typů...

7:42

Znáte to, snad nejhorší období stonajících dětí je to, když jim trochu otrne, ještě nikam nemůžou, ale doma už by lezly po stropě... 


Tady je mých 10 aktivit, jak zabavuji tříleťáka...


Hádej, kdo jsem? - předem se domluvíme, zda budeme hádat zvířátka, nebo někoho z rodiny (to se často dozvím věcí .-)) a junior se jakýmikoliv otázkami snaží dopátrat, kdo jsem... hrajeme i naopak.

Říkej a předváděj - skvělá hra na podobném principu z Hugo chodí bos, na 12 kartičkách jsou krátké říkanky, které můžete předvádět, třeba moje oblíbená z dětství "Milá babičko, posílám ti křečka. Tečka. Křeček..." Znáte? .-))


Razítka - máme doma už dvoje, v létě jsme dostali bagry (díky moc, Terez), teď jsem přikoupila hasiče... Ferda je teda během chvilky černej až za ušima, ale spokojenej (a barva jde dobře umýt) a vydrží si sám razítkovat, dokud má kam, podložka s inkoustem přiložena... Hasiče máme ODTUD.Stínové divadlo - čtvrtka, nebo karton, špejle a máte postaráno o zábavu na celé odpoledne... my nejdřív vystřihneme různé tvary (to dělá junior) a třeba domeček, zvířátka a postavy (o to se pokouším já) a pak už z pod peřiny stínujeme na zeď...

Truhla s pokladem - co je v krabici - protože děti milují tajemství. Vezměte jakoukoli krabici, schovejte do ní nějaké běžné věci, děti strčí ruku dovnitř a hádají, čeho se dotýkají.

Samá voda... schováváme po bytě nějaké oblíbené hračky a v hledání se střídáme, navigace pomocí samá voda - přihořívá. 

Abrakadabra - kouzelná hůlka - vezměte si cokoli, co prohlásíte za kouzelnou hůlku, pak proměňte pomocí "abrakadabra" dítko třeba v medvěda, pejska... prostě něco, co umí předvést. Funguje velmi dobře i naopak .-)

Kolíčky - protože s kolíčky se dá hrát alespoň hodinu, připínat je k sobě, na cokoli, do kruhu, stavět...

Magnety - máme doma obyčejné černé magnety (průměr cca 2cm), to, jak se přitahují a odpuzují je prostě dokonale fascinující, i když vám nejsou zrovna 3, když jeden jezdí pod stolem a hýbe druhým, který leží na něm, to je teprve kouzlo...

Portrétovací box - skvělá hra, plechová krabice ve tvaru hlavy obsahuje 38 různých magnetků, ty na ni různě umisťujete a vytváříte geniální obličeje... Seženete ZDE.Tak takhle se doma bavíme my. A jaké jsou vaše obíbené aktivity pro nemocné děti?

Hezký den,

                    Bára
You Might Also Like

2 komentářů

  1. Dneska jsem narazila na Váš blog (no ano, díky Tamarki) a tak nějak jsem se tu zasekla. Třeba tyhle tipy na hry jsou perfektní, díky za ně.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji, Renato, já o sobě říkám, že jsem člověk bez fantazie, takže většinou vařím z vody a děti se překvapivě dobře zapojují ,) B:

      Vymazat

Díky, že čtete...