DIY - oboustranná čepice pro úplné začátečníky

7:27

Kdybyste (si) letos měli ušít jen jednu věc, ať je to čepice! Je to vážně jednoduchá a s tím, jaké nádherné se dají sehnat látky, i velmi efektní záležitost. 


Já zabrousila do látky Mráz, který máme na vsi a koupila tenhle silnější úplet s liškama k němu tmavěmodrý dovnitř čapky...


Střh (což je obyčejný oblouček) jsem si nakreslila na čtvrtku, podle obvodu hlavy (nedělat od oka, pěkně změřit obvod a vydělit 2 .-)). Pak jsem vystřihla 4 díly - 2 z každé látky. Do každé vystřihla klínek (lze i bez toho, můžete mít jen obloučky, ale tohle je podle mě o chlup lepší...). 


4 nastříhané díly, 2 a 2 leží na sobě...
A můžeme šít...

Elastickým stehem sešijeme nejdříve všechny klínky jednotlivých dílů.

Potom dáme lícem k sobě jeden budoucí vnitřní a vnější kus a podélně sešijeme. Máme 2 ovály.

Ovál - po sešití klínků a rovných stran - lícem k sobě.
Oválky opět dáme lícem k sobě a obšijeme dokola. Pozor - před šitím sešpendlit, aby vám úplet nikam neutíkal. Necháme pár cm na otočení čepice (stačí 3cm). Otočíme a zašijeme.


Sešitá čapka - pěkně dokola s mezerou na otočení (na dlouhé straně)
A jupííí, máme hotovo!Tak co, líbí? Doma slaví úspěch, tahle sada je pro Elu a Ferdu, ale přes víkend jsem ušila další 3 .-))

Hezký den a pokud se k postupu chcete na cokoli zeptat, sem s tím...

Bára
You Might Also Like

6 komentářů

 1. Pekne,taky se chystam na siti cepice,tak jsem zvedava :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Mam doma tri dny svuj prvni sici stroj (zatim ani nerozlepena krabice - dite jakoby vedelo,ze mi nesmi nechat volnou chvili)...Vas postup s radosti vyuziju...p.

  OdpovědětVymazat
 3. Je skvělá! :-) Ách, umět tak šít na stroji... :-) Říkala jsem si, že se to naučím, jak budu těhu, pak teda že na té meteřské, no tak třeba v důchodu:D No, možná mláděti spíchnu něco v ruce, ty látky jsou teď vážně nádherné!!! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Čapka je skvělá. Taky si jdu spichnout. Jak prosím přijdu na výšku čepice?

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...