Lesk a bída micelárních vod...

8:00

Jak jsem slíbila, jsem tu s názorem na micelární vody. Rovnou prosím, nekamenujte mě, jen pošlu dál pár myšlenek, které jsem slyšela, něco, co jsem si o tom přečetla a to, co si o nich myslím sama...

Tak předně, s marketingem je to těžký, všechny firmy chtějí prodávat víc, musí sledovat trendy... a co se týče micelárek, za poslední roky není v kosmetice trend, který by nebyl tak slepě následován. 

Dnes se všechno snažíme zjednodušit, zrychlit. Nemožné ihned, zázraky na počkání... ale v péči o pleť to takhle nejde. Je to vždy běh na dlouhou trať a nejde ošidit. Pleť si vše pamatuje. To, na čem roky pracujete se může ztratit pár máznutími nevyhovujícím krémem, občasným neodličováním a nečištěním, nebo dlouhodobým používáním nesprávných přípravků. Nebo jejich používáním špatně.

A to je podle všeho případ micelárních vod.

Jen v rychlosti, micely jsou shluky molekul tenzidů. Tenzidy jsou povrchově aktivní látky, které usnadňují rozpouštění a odstraňování nečistot. Synteticky vyrobené tenzidy se také nazývají saponáty, což už je známější pojem... (mýdlo je taky tenzid).

Firmy, které se zabývají čistě přírodní kosmetikou, například Karel Hádek, se dušují, že micelární vody prostě vysušují pleť. Několik kosmetiček, se kterými jsem se o tom bavila si myslí totéž. Zejména při dlouhodobém užívání a pokud se odličujete pouze takto.

Jasně, je to rychlé odlíčení a většinou opravdu dobré. Ale jen micelárka nestačí. Vždy by se po ní měla použít ještě pleťová voda, aby ta geniální mycí technologie nezůstala na pleti a dál na ni nepůsobila. Pokud už to sem tam uděláte, jasně, že se nic nestane. Pokud se ale pouze micelárkou budete odličovat dlouhodobě, na pleti se to podepíše. 

Já vím, že na řadě z nich se napsaný pravý opak. Že jsou pro citlivou a suchou pleť, nevysušují... ale z podstaty té technologie to prostě není možné. Takže když už je používáte, určitě nezapomínejte na kvalitní pleťovou vodu. Já miluju všechny květinové od Saloos, ale kvalitních značek je na našem trhu už spousta.

A nakonec ještě odkaz na to ajurvédické mýdlo: KLIK SEM. Nevím, v čem je lepší než jiná přírodní mýdla, ale můžu potvrdit, že nevysušuje a odlíčí a vyčistí výborně. Já mám ty přírodní a bezobalové věci v koupelně prostě ráda...

Hezký den,

                    Bára


You Might Also Like

1 komentářů

  1. No vidíš...a když jsem pod článek známé beauty blogerky napsala, že se mají micelárky smývat, její fanynky mě skoro ukamenovaly :-)
    Giveaway

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...