Ušito doma - SHARK IN THE PARK

7:10

SHARK IN THE PARK je nová česká značka oblečení pro děti, která má skvěle našlápnuto. Ve své první kolekci představila oblečení pro malé "kidstery" - kluky, co vědí jak být cool a holky, kterým růžová nic neříká. V jejich sortimentu najdete trika, kraťasy, tepláky, mikiny, ale i sukně a šaty. To vše ve střízlivém městském designu a samozřejmě „made in Czech“. Jak říká zakladatelka téhle rodinné firmy, Bára, značka SHARK IN THE PARK chce podporovat dobrý vkus dětí již od mala a zároveň nabízet oblečení praktické, kvalitní a pohodlné.


Báro, jak se zrodila značka SHARK IN THE PARK? Pohybovala ses v módní branži už dřív, nebo je tohle tvůj první projekt?

Oblečení dělám odjakživa, ale vždycky jsem pracovala pro někoho. Být zaměstnaná jako návrhářka je bezvadná práce, která mě naplňovala. Jenže něco mi pořád říkalo, že musím jít svojí cestou. Nápadů ale bylo víc a času na vážné úvahy málo. Když se nám narodil syn, bylo rozhodnuto a našel se i čas na přemýšlení. Bylo jasné, že se vrhnu na dětské oblečení, když jsem zjistila, že ho nemám do čeho obléknout. Přesněji řečeno, do něčeho českého, co by mělo grády. A tak vznikl SHARK IN THE PARK. Trochu hravý, stejně jako slovní hříčka v názvu, a trochu dravý, jako je žralok. Děti jsou přece taky takoví malí dravci vržení do velkého světa.

Jak dlouhá byla tvoje cesta od myšlenky k realizaci a co na ní bylo nejtěžší?

Když to vezmu od rozhodnutí dělat dětské oblečení, trvalo to něco málo přes rok, než jsem zveřejnila první kolekci. Celé ty přípravy od návrhu loga, výběru dodavatelů, tvorby webu a dlouhého plánování byly těžké v tom, že světlo na konci tunelu nebylo pořád vidět. Ale když jsem si z výroby přivezla první vzorky, měla jsem radost, že to co jsem si vymyslela, vypadalo dobře. Navrhnout to a připravit podklady výrobě je totiž opravdu jen malá část z toho, co je potřeba udělat pro dobrý výsledek. Pak jsem prodala první kusy a konečně jsem věděla, že všechny ty probdělé noci byly k něčemu a lidem se moje oblečení líbí. Mám před sebou pořád hromadu práce a vidím hodně věcí, které je potřeba vylepšit, ale díky tolerantnímu muži a hodnému dítěti se to dá zvládnout. Podporuje mě celá rodina i přátelé a za to jim vážně díky!


 Co ti na českém trhu s oblečením chybělo nejvíc a co tě na něm nejvíc štvalo?

Dětského oblečení je u nás hodně. Klobouk dolů kolik maminek vyrábí oblečení doma. Obchodní řetězce mají širokou nabídku, ale všechno je to tak nějak o příšerkách a princeznách, to já zrovna nemusím. Máme tu i pár zavedených českých značek, ale až na malé výjimky mě to příliš neoslovuje. Chybělo mi něco osobitého, na čem je vidět péče, osobní přístup, něco co bude mít koncept. Myslím, že moderní rodiče po tomhle taky prahnou. Důkazem toho je, že za poslední dobu se vyrojili výrobci věcí pro děti, kteří si dají tu práci a přináší na trh kvalitní a vkusné výrobky, ať už jde o oblečení, hračky nebo třeba knížky. 

Co tě na tvé práci baví nejvíc, je to hledání materiálů, vymýšlení střihů, nebo až odesílání zásilek?

Nejkrásnější je pocit, když potkáš někoho ve tvém oblečení. Vždycky mlčky procházím a hřeje mě na srdci, že se někomu líbí můj výtvor. Má to smysl. Ale baví mě prakticky všechno, návrhy, výběr materiálů a barev a hlavně to, že se pořád mění moje profese. Jednou jsem fotograf, jindy grafik, příště zase webmaster. Je to zábavné.

Co je tvůj srdcový kousek z vaší kolekce?

Miluju jednorožce co je na TRIČKU a MIKINĚ pro holčičky, hned jsem v nějaké pohádce a můžu si snít... Taky mě baví potisk křížů na TEPLÁKÁCH a MIKINĚ pro kluky, ty byly mezi prvními v šatníku našeho syna. Ale mám víc kousků, které jsou boží. Proto to dělám


 Stylové kousky SHARK IN THE PARK si můžete prohlédnout na www.sharkinthepark.cz nebo třeba na blížícím se Dyzajn marketu 6. a 7. 8. na piazzetě Národního divadla. A nezapomeňte sledovat jejich FB.

Hezký den,

                   Bára

You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...