Rok bez nakupování - 3. měsíc

8:18

Jaký byl? Krize, odolávání a vyklízení šatní skříně...

Mám za sebou 3. měsíc, kdy jsem si nekoupila nic na sebe. Červenec byl v tomhle trochu krutý, slevy útočily ze všech stran. Kdybych neměla odhlášené ty newslettery, určitě by se mi odolávalo hůř, takhle jsem musela jen klopit zrak, když jsem procházela kolem výloh s velkými rudými cedulemi. Slevy jsou peklo. Koupíte si hadr, který vám stejně nesluší, jen proto, že je na něm cedulka SALE 70%, abyste ji doma sloupli a zjistili, že to s tím zlevněním není tak horké, nebo vás zláká nový kousek, i když vám nesedí, ale nechte ho tam, když stojí XY... Tohle impulzivní nakupování je mor. Když si pustím nějaké video aka "co jsem ulovia ve slevách" a podívám se na něj kritickýma očima, říkám si: "vážně? tenhle hadr si někdo koupí, protože stál stovku?" Takže jsem ráda, že jsem odolala, i přes týden v Itálii, kde to s těma nabídkama bylo snad ještě horší...

Když jsem minulý měsíc psala o tom, že člověk reálně nosí jen 20% svého šatníku, hned jsem se mrkla na ten svůj. Jednu čistku jsem dělala už na jaře, ale stejně... nemilostrně jsem vyřadila věci, které roky nenosím, nesedí mi, nebo už prostě nejsu pro mě (3 tutu sukýnky, vážně?). A co mi zbylo? Někdo by se asi zděsil, jak málo toho mám, slibuju, že to nějak nafotím a spočítám, ale já jsem spokojená a nemám pocit, že by mi něco vyloženě chybělo.

Taky jsem přišla na to (vážně objev roku .-)), že můj šatník bohužel vyjadřuje jedno slovo "hadrovitost". Prostě ty řetězcové kousky... Jako OBLEČENÍ se dá označit pár šatů a to je tak všechno... Do dalších měsíců mám určitě o čem přemýšlet. Chtěla bych, aby mi takhle dlouhá nákupní stopka otevřela oči a já našla nějaký svůj styl a toho se držela. Začala jsem do budoucna uvažovat i o tom, že se spojím s někým, kdo tomu rozumí, třeba s Alicí.. Protože můj vysněný šatník má málo položek, ale ty musí stát za to, být kombinovatelné a kvalitní... a je na čase si přižnat, že tomu moc nerozumím.

Takový byl můj nenakupovací červenec. Už můžu hrdě říkat, že je to čtvrt roku... 

Hezký den a co jste si nenakoupili vy?

                                                           Bára


You Might Also Like

1 komentářů

  1. Jo takovy problem nastesti nemam, ja zas vec koupim a do tydne prodam. Vysledek-prazdny satnik, malo penez:-(.

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...