Ze života - rekonstrukce kuchyně

7:59

Tak já vám to tedy povím, lepší bydlet ve stanu...


Poslední týden se u nás nese ve znamení rekonstrukce kuchyně. Je to poslední větší projekt, který nás, jak věřím, v domě čeká. Moc se mi do toho nechtělo, jsem poučena předchozími zkušenostmi, kdy přijel zedník omrknout koupelnu a se slovy: "to je hotový za týden" ji přestavoval 2 měsíce!!! Já měla chvíli do porodu a omdlívala z toho, jak tomu nebožátku budu napouštět vaničku z hadice na zahradě.

Ale zpět ke kuchyni. Dnes je to týden, kdy bydlíme na staveništi a dnes mělo být hovoto. No... nezačali jsme špatně... starou kuchyň jsme zbourali sami. O skříňky se podělili sousdedi, kolemjdoucí a někteří z dělníků... Na rovnání našich superkřivých stěn tak, aby na ně mohlo přijít sklo stačila pouze jedna výměna zedníka a elektrikáři sice říkali něco o špatných pojistkách, ale pak nad tím mávli rukou... Malíř kouřil vedle dětí jenom jednou... stran dělníků a kouření ještě jedna malá poznámka... už vím, co prodlužuje čas jakéhokoli drobného úkolu na půl dne. Nicméně po pěti dnesch bourání a neskutečného bordelu byl prostor pro kuchyň ready.

Novou přivezli v pondělí. Chlapík, který ji vykládal mi mezi dveřmi říká: "vy jste první rodina, kam vezu dvě trouby a žádnou myčku". To je ale blbej fór, říkám mu... a on ne, já fakt nevezu myčku... Ok, chybička se vloudí, omluva od dodavatelské firmy, paní z prodejny ji zapomněla objednat. A že ta, kterou jsme si vybrali zrovna není skladem a byla by až za měsíc... aha, tak vlastně už s nedá vůbec sehnat... nejsem překvapena. Vybíráme jinou, stejných rozměrů. Šikovní truhláři mě ještě trochu dorazí, když si prohlíží ta vestavěná dvířka na myčku a diví se, co je to za atyp? Protože ta by nešla ani na tu původně objednanou myčku. Akce myčka nás zaměstnala na tolik, že jsem tu poznámku o 2 troubách nějak vytěsnila. Takže jedeme dál.

Truhláři odjedou, koukáme na to... "proč jsou tady dvě trouby?" "ne, to jedno je určitě i mikrovlnka, jen má taky pečící rošt" ... atd... telefonát výrobci, nekecám, volali jsme na infolinku Beko, jestli ta jedna trouba nemá i mikrovlnou funkci. Už vím, kde se berou ty chytré dotazy na infolinkách, protože dvěma troubám v kuchyni nevěřím ještě teď. Tentokrát byla chyba v kódu objednaného produktu, každopádně ho objednávala opět naše šikovná... vedoucí jistého kuchyňského studia.

Je to všechno? Nee, to by bylo málo...Už jsem se těšila, jak zapnu obě dvě trouby a upěču deset koláčů najednou, ale jističe nevydržely ten nápor vzrušení a úplně odešly... takže dnes se těším na další návštěvu elektrikářů. 

A jedna malá story na závěr. My nechtěli žádnou neobvyklou kuchyň, měli jsme o ní nějakou představu a v kuchyňském studiu to chtěli probrat... asi nás mělo zarazit (já jsem málem omdlela, ale pak jsme to nechali být...), když nám vedoucí prodejny u debaty o tom, zda skříňky nevytáhnout až ke stropu, aby se nahoru neprášilo, poradila, ať si na ně položíme pečící papír. 

A konec, to bych tu rozmazávala ještě zítra. My a rekonstrukce, to je vždycky výživný příběh. Myslím, že tak za měsíc bude hotovo.

Hezký den,

                   Bára
You Might Also Like

3 komentářů

 1. Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. U vás by možná skoro i platilo, že je lepší se stěhovat než rekonstruovat! Přeju pevné nervy a krásnou kuchyň!
  Taky jsme si rekonstrukcí prošli, znám to. Naštěstí jsme bydleli ještě ve starém bytě a byli jsme mladí a bezdětní :-D To se to zvládalo jedna radost ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Jéééé pěkně jsem se nasmála, ale zároveň i vyděsila... do konce měsíce se stěhujeme - jenom provizorně "na chatu" a do konce roku snad do vlastního... při představě, jak budeme řešit vše, neboť byt bude úplně prázdný, už ted se děsím.. elektrikáře doma mám, tak snad se aspoň o pojistky postará :D

  OdpovědětVymazat
 3. Vidím, že rekonstrukce jsou vždycky "výživné". My taky zrovna rekonstruujeme kuchyni a troubu nám teda dovezli jenom jednu, ale i tak nás už celá přestavba stála hodně nervů. Snad jediné, s čím nebyly problémy, byla podlaha. Tip na protiprachovou úpravu s pečicím papírem mě upřímně rozesmál :-)

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...