Ušito doma - rozhovor s Ric Pic

8:00

Dnes pro vás mám další rozhovor ze série "Ušito doma" s malými českými výrobci oblečení pro děti. Karolína, která se za zanačkou Ric Pic skrývá mi odpověděla na pár zvídavých otázek, hezké čtení...


Zdá se mi, že tvoje značka RicPic je raketa mezi českými malovýrobci oblečení. Na trhu jsi od roku 2015, tušíš, kolik kousků jsi za tu dobu ušila?

Ano, v roce 2015 jsem začala realizovat svůj sen. Zdá se Ti Ric Pic jako raketa? To jsem moc ráda, snažím se nabídnout alespoň trochu něco jiného. Nevím přesně, kolik jsem toho ušila, ale podle stavu etiket, které všívám do výrobků, je to něco kolem 2000 kousků.

Začala jsi s šitím geniálních látkových leporel, je mi jasné, že ušití něčeho takového je časově strašně náročné, kolik času tedy zabere ušití jedné takové knížky?

Leporela jsou moje srdcovka. Zrovna pracuji na posledních 3 kouscích, které opustí moji dílničku a zatím ještě nevím, zda se k šití těchto knížek někdy vrátím, ale doufám že v budoucnu ano. Samotné ušití zabere zhruba 2 - 3 večery, ale na začátku jsem je šila i 14 dní, než jsem si vychytala různé detaily a přišla na to co a jak. Delší čas zabere vymýšlení a hledání inspirace. Pak když už mám jasnou představu, jde to celkem rychle. Pustím si do pozadí nějaké povídání od pana Duška a šiju a šiju.


Co šiješ dnes nejraději a jaký je tvůj nejoblíbenější kousek?

Miluju harémky. Tenhle střih jsem si fakt vypiplala a i když je vlastně šiju od začátku, pořád mě to hrozně baví. Aktuálně si hraju i se střihem pro dospělé, protože mě zákaznice ukecaly, takže určitě harémky jsou moje číslo jedna.

Látky, to je vždycky téma na hodiny a velká láska každého, kdo šije, je pro tebe snadné najít látky v odpovídající kvalitě?

Dnes je na trhu velká spousta kvalitních látek. Oproti začátkům už vím, kde co objednat a je pravda, že nakupuji převážně v zahraničí. Je tam větší výběr úpletů v Bio kvalitě. Tím, že látky před šitím vysrážím, vidím jak na tom látka po vyprání je. Když se mi nezdá, nezařadím jí do své nabídky. Jelikož nabízím oblečení od velikosti 56 musím hlídat, aby měla látka odpovídající atesty pro děti do 3 let. Občas se tím cítím trochu omezená, ale i v Čechách je již spousta krásných vzorů s těmito certifikáty, ještě rok dozadu tomu tak nebylo a těžko se hledalo. Látky jsou moje závislost manžel se mi občas směje, že nás brzy vystěhují z bytu. Mám je prakticky všude. Mám i speciální komínek, nebo spíš komín látek, které se mi hrozně líbí, ale zatím nevím co z nich ušít a čekám na inspiraci.

Jaké máš se značkou RicPic plány do budoucna? Nepřišel už čas na rozšíření dílny?

Nevím, jestli úplně plány, ale mám svůj sen, kam bych se jednou s Ric Pic chtěla dostat. S tím je spojené i rozšíření dílny, ale to je celé ještě ve hvězdách. Tak mi držte palce ♥Líbilo? Já Karolíně palce určitě držím a až budou ty harémky pro dospěláky, budu těžko odolávat... sladit outfit s dětmi je můj sen .-)) 

Ric Pic má svůj e-shop ZDEFB, ale můžete se seznámit i naživo, třeba v rámci Prague fashion marketu 24. a 25. 6. na smíchovské náplavce.

Hezký den,

                     Bára


You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...