Sociální život matek

8:00

Teď by měla následovat prázdná stránka.


Ale to, že o sociálním životu matek něco napíšu neznamená, že je to kdo ví jaká hitparáda. Mateřská je často osamělý boj mezi utíráním zadků a uklízením. Pro někoho, kdo je zvyklý v práci potkávat další dospělé lidi, vést duchaplné konverzace, po práci si zajít na skleničku a páteční večer propařit... může nastat šok. I když si malujete, jak budete chodit procházky s kámoškama, které mají podobně staré děti. A to asi budete. I když se těšíte na družení s dalšíma matkama na pískovišti (bože chraň). I když máte chápajícího manžela, který není v práci 24/7. I když věříte, že se babičky budou prát o hlídání. Většinou je to osamělý boj. 

Za 3 roky, tedy víc než 1000 dní a nocí, jsem byla večer bez dětí přesně 3x. Jednou na koncertě, který skončil dřív, než začal. Jednou s manželem na večeři. A jednou... ne tak jen 2x .-)) Žádné víkendy bez dětí, volné večery, víno s kamarádkami... prostě nic. Já jen, abyste nepodléhaly panice, že všichni mají to hlídání, všichni někam jezdí a vy ne...

První rok jsem s tím hrozně vnitřně bojovala, vztekala se, řešila to, i když se s tím stejně nedá nic dělat. Po roce přišlo smíření. Někdy, když teda nechtějí večer usnout, říkám si, že by mě JEDNOU!!! mohl někdo vystřídat, ale... vždyť to utíká tak strašně rychle, jen se otočím, bude jim 15 a já pro ně budu trapná a určitě nebudou chtít, abych je držela před usnutím za ruku. Ach jo... ale ty víkendy v Římě, koncerty a večeře, ty mám dojem počkají.

Hezký den,

                     Bára


PS: jo, naše děti nejsou skoro nikdy čisté, ale zážitků a prostoru k objevování světa mají spoustu...

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Vidím to úplně stejně a to jsem teprve na začátku (4M). Dost lidí si neuvědomuje, že jsme tu prostě pro ty děti a pro manžela 24/7. U nás doma jsme s mužem zavedli to, že 1x za 14 dnů na jeden den večer vypadnu pryč - abych se z toho nezbláznila a fakt to pomáhá :-)

  www.potrefena-mama.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. a zrovna o tomto mě příjde, že se skoro vůbec nepíše. Díky za článek

  OdpovědětVymazat
 3. Jé a teď aby si to přečetli i ti ostatní... Já měla naplánováno, že jeden den v týdnu pověsím dítě na krk manželovi a vyrazím ven a jednou za měsíc bude někdo hlídat,abychom měli čas sami na sebe... Zatím skóre po osmi měsících, jeden večer s manželem na výročí a dva večery s kamarádkou. Jak tak na to koukám, asi jsem na tom líp než vy, ale stejně... na druhou stranu, vždyť já si to uspávání užívám a jsem ráda, že mě ta má drahá potřebuje. Užívám si dokud to nebude tatínkova holčička a budou proti mě kout pikle :-)

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...