O manželství

7:57

Svatební sezóna v plném proudu. Jasně, svatby jsou krásné, důvody k nim různé, stejně jako očekávání... 

"Manželství je jako oáza v poušti, co tam nepřineseš, to tam nenajdeš"

To říkal náš oddávající. Já si z jeho řeči nic nepamatovala, ale evidentně to zaujalo mého tchána, který mi to druhý den připomněl... a já si na to od té doby vzpomenu několikrát za rok. Hlavně, když jsem naštvaná a už bych svému drahému chtěla vyčíst první poslední. Tak to raději neudělám.

Nemůžu říct, že bych se někdy těšila na vdávání, plánovala, jaké budu mít šaty, detaily... to mi vždycky přišlo úsměvné, stejně jako strach kluků, že se ta jejich bude chtít hned vdát a s tím související komplex z holek po třicítce. Jasně, holky nemají nic jiného na práci...

Ale mě manželství uklidnilo. A narovinu přiznávám, že ze mě jistý stres, ani nevím z čeho, spadl... Nemyslím si, že manželství je záruka čehokoli, zvláště v dnešní době, ale mě baví. Líbí se mi být v našem obyčejném, značně nedokonalém vztahu, kdy je to jednou nahoře, jednou dole. Líbí se mi řešení obyčejných starostí, tzn. kdo koupí rohlíky, nebo to, že vím (tuším), co od manžela můžu, nebo nemůžu čekat. A líbí se mi, že se můžeme pohádat, být na sebe naštvaní a vlastně to nic neznamená. 

Někde jsem četla (P. Coelho, Záhir), že manželství není jako koleje, které vedou stále stejně od sebe. V manželství jste si někdy blíž, někdy dál, protože tak už to na světě chodí a nikdy nevíte, co vám život přinese. Přijdou mi alibistické a hloupé názory typu: "my jsme teď strašně zamilovaní a budeme pořád" a je naivní si myslet, že manželství tento stav prodlužuje. Ale je to jeden z nejdůležitějších slibů, které můžete dát a já ho beru vážně.

A ještě jedna myšlenka od velmi moudré a roky vdané ženy: "láska začíná, když si v posteli začtene vadit". No, něco na tom bude .-))

Přeji vám, ať jste si spíš blíž,

a hezký den,

                      Bára


Zdroj citaty.net

You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...