Kočárek Easywalker Mosey - recenze

7:00

Pořád se nemůžu rozhodnout, která přezdívka sedí tomuhle krasavci víc. Je to městský elegán, nebo kompaktní měšťák?


Přes dva měsíce jsme měli možnost zkoušet kočárek Easywalker Mosey. Od téhle značky už máme golfky, tak jsem byla zvědavá, jak jezdí jejich nejtrendovější kočárek. Myslím si, že jestli je něco, čím se značka Easywalker může vytáhnout, je to kvalita. Je to znát na zpracování konstrukce, na použitých materiálech i jízdních vlastnostech.

Kočárek působí lehce, jede sám, alespoň na většině povrchů, na kterých jsme s ním jezdili, jsem ho zvládla vést i zatáčet jednou rukou. Díky otočným kolečkům, která jdou samozřejmě zaaretovat, se s ním otočíte na místě. Brzda je umístěna mezi zadními koly a lze snadno sešlápnout s výjimkou, kdy dítě úplně leží (v poloze hlavou k rukojeti), to se na ni dosahuje hůř.

Komfort jízdy pro rodiče je skvělý díky flexibilnímu nastavení výšky rukojeti. Dá se zastavit v jakékoli poloze, takže se může u vození střídat malá maminka i velký tatínek. Komfort pro dítko… bez výhrad. Líbí se mi, že má sedačka neoprenové boky, kromě toho, že to vypadá hezky, do kočárku netáhne. Sedák je měkký tak akorát a pětibodový bezpečnostní pás se snadno nastavuje (i s připoutaným dítětem) a fixuje velkou přezkou. 


Sedačka se dá otáčet po směru i proti směru jízdy. Osobně bych kočárek bez téhle variability nechtěla. Když vozíte miminko v hluboké korbičce, prakticky neustále jste v očním kontaktu. Přesedlat do sporťáku, kde ho najednou nevidíte za stříškou, to je tak neosobní. My jezdíme i ve sporťáku tak, že Ela kouká na mě (dobře, ona kouká všude možně) a já na ní. Ale ta možnost jezdit oběma směry je podle mě k nezaplacení.


Sedák má 3 polohy, sed, polosed a leh. Nastavují se velmi snadno vzadu na stříšce. Tam je navíc jedna "tyčka" pro výškové nastavení stříšky. Krom toho je stříška prodlužitelná o díl schovaný v zipu a přední kšilt. Jde roztáhnout tak, že na dítko nikdy nesvítí, krom ochrany před sluncem je to super, když chcete, aby mělo klid na spaní.


Snadlo lze nastavit i podnožku, která může být vodorovně, nebo lze sklopit. 


Sedák lze z podvozku jednoduše oddělit zatáhnutím za červeně označené madýlko ve spodu sedačky. Stačí zatáhnout a zvednout. Případně otočit sedačku a jedete dál. Když je třeba kočárek složit do auta, opět stačí jeden pohyb, jednou rukou zmáčknete dva body a kočárek se složí. Protože celý váží pouze kolem 7kg, je to opravdu snadná práce.I na Easywalker Mosey jdou dát adaptéry na vajíčko a samozřejmě hluboká korbička. Snadno si tak můžete pořídit kočárek, který bude sloužit od narození, dokud bude třeba. Možnost uchytit vajíčko přímo na podvozek je pro mě také hodně důležitá. Kdo jednou jel s miminem nakupovat, určitě mi rozumí.

Největší plusy
 • vysoká kvalita konstrukce
 • moderní design
 • kompaktnost
 • nízká váha
 • možnost jízdy po i v protisměru
 • prodlužovací stříška
 • variabilní nastavení rukojeti
 • snadné upravování popruhů
 • snadné složení a rozložení
 • skvělé jízdní vlastnosti
 • kožené madlo rukojeti
 Mínusy
 • nesnadné zabrzdění, pokud je sedačka v poloze leh.


Easywalker Mosey je skvělý městský kočárek. Pokud hledáte kočárek, který bude zpracováním top kvalitní, lehký, skvěle ovladatelný, směle do něj. Má všechny parametry moderního kočárku, prodlužitelnou stříšku, možnost obou směrů jízdy, výškově nastavitelné madlo. Jde jednoduše složit a nezabere vám celý kufr.

Velké díky do Kocarky.cz, že jsme ho mohli vyzkoušet.

Líbí se vám? Tak mrkněte ještě na tohle super VIDEO.

Hezký den,

                     Bára


You Might Also Like

1 komentářů

Díky, že čtete...