Jak vybrat správný kočárek? Rozhovor s Kocarky.cz

8:56

Kdo by řekl, že zrovna kočárky mě budou zajímat čím dál víc... Asi že jsem před mateřskou pracovala v automobilové branži, tak jsem to jen otočila a zaměřila se na vozítka pro děti... Když mi před pár měsíci přišla nabídka na spolupráci s firmou Kocarky.cz, zajásala jsem. V téhle prodejně jsme totiž před dvěma roky koupili super golfky Easywalker Mini Buggy (jejich recenzi najdete ZDE) a pro Elu jsem uvažovala o kočárku Easywalker Mosey...

Kočárky.cz, alias Daniela - kočárky a dětské zboží, je rodinná firma z Kolína. Tam mají také velkou prodejnu, kde najdete až 250 kusů kočárků. Jsou specialisté na značku Easywalker a Hartan, jsou největším prodejcem kočárků pro dvojčata, a jak zjistíte, když budete prodejcům klást zvídavé dotazy, jako já, své práci opravdu rozumí. 

Vyzpovídala jsem spolumajitele firmy, Pavla Caltu. Jaký je podle něj nejlepší kočárek? Čtěte dál…

Jaký kočárek je podle vás nejvšestrannější, s jakým se maminka nesplete?

Trošku ti tuhle otázku vrátím, a protože jsi sama pracovala v automobilovém průmyslu, tak se zeptám, jaké je podle tebe nejvšestrannější auto. Předpokládám, že dostanu několik doplňujících otázek, které nás postupně navedou na to, zda upotřebím kombi, nebo je moje gusto spíše nějaký teréňák, sportovní lákadlo na ženský atd. Platí to, že každý výrobce se soustředí na jiný typ zákazníka a to co bude skvěle sedět mamince v Praze, to vůbec nemusí sedět mamince kdesi na vesnici v Krkonoších. 

Každopádně aby moje odpověď nebyla příliš suchá, tak to berme dle toho, že asi nenajdeme nikoho, kdo by se s kočárkem chtěl extrémně dřít, ale naopak chce, aby se velmi snadno ovládal, zároveň by neměl zabrat celý kufr v autě. Protože se u nás kočárky používají až do třech let věku, tak by měl mít dostatečně velký prostor ve sporťáku, ale také velkou korbičku, kam se musí vejít v zimě fusak. Asi není ani žádná maminka, která by vyloženě chtěla tvrdý kočárek, který neodtlumí žádný žádnou díru v chodníku. Pokud všechno toto vezmeme a budeme hledat takový kočárek, tak to bude všema deseti Easywalker QTRO PLUS - ZDE.

Na co si dát při koupi kočárku pozor? Jsou nějaké varovné znaky, podle kterých poznám, že s kočárkem nebudu spokojená?

Ze zkušenosti vidíme největší slabinu v tom, že si maminky často udělají mnoho času na výběr před monitorem počítače, ale pak si vyberou první prodejnu s kočárky, kterou mají někde za rohem. Malé prodejny se zoufale snaží prodat cokoliv, jen aby se uživily a tak často musí maminkám „nacpat“ to, co jim tam již delší dobu stojí, nebo to, na čem mají nejvíce zisku. Nikdy se nenechte ukecávat, a pokud Vám něco nedává smysl, tak se ptejte na vysvětlení. To není ostuda, jste to Vy, kdo si něco kupuje. Moje rada pak je si při výběru kočárku nejdříve promyslet to, kam a v jakém terénu budu jezdit, kolik toho asi tak denně najezdím, jak často budu kočárek skládat, budu jezdit jenom já, nebo i partner, který je o 35 cm vyšší…  V dobrých prodejnách se Vás pak na takovéto věci zeptají, kde ne, tak jim to alespoň řekněte, ale již to, že se sami neptají bych hodnotil jako jeden ze znaků špatné prodejny. Pokud bych přišel do prodejny a rovnou by mě vedli k některému kočárku bez podobných otázek, tak bych se raději otočil na podpatku a šel jinam. Jak jsem již říkal, každá maminka potřebuje trochu něco jiného a pokud Vám má někdo poradit konkrétní typ, tak musí vědět více o tom, jak bude kočárek používán. 

Vaše nejoblíbenější značka kočárku? A jaký je u vás nejprodávanější?

Moje nejoblíbenější značka kočárku,… no… super otázka, ale je na ní těžká odpověď. Jsem původně technik, a proto hodně kočárky posuzuji po technické stránce. Mám rád, když je něco poctivě udělané, tak aby se za to výrobce nemusel stydět. V tomto ohledu bych rád vypíchnul několik značek. Českou značku Patron, protože jsem Čech, fandím české výrobě a kočárky dělají dobře. značku Roan, protože stále vyrábí krásné klasické kočárky a značku Easywalker, protože vyrábí opravdu kvalitní kočárky, které hodně vydrží a nabízejí perfektně poměr ceny a výkonu. Máme mnoho zákazníků, kteří již odjezdili třeba 2 -3 děti na nich a kočárky jsou stále funkční.

Pokud to vezmu čistě matematicky, tak nejvíce se nám prodávají značky Easywalker , Hartan a Reemy.

Plánované novinky? Slyšela jsem o stěhování do nových prostor?


Novinek je fůra, stále něco vylepšujeme. Máme nyní před sebou obrovský skok, protože jsme si po šestnácti letech nadělili vlastní prodejnu. Ta se právě dokončuje a bude otevřená od 18. července.  Bude 2x větší jak ta stávající. Tedy na ploše 1150m2, to je taková menší hypernova. Krom kočárků, kterých se nám na plochu vejde ještě mnohem více, tak budeme mít nově také tisíce drobnějších položek, jako jsou hračky pro kojence i starší děti, šlapadla, odrážedla,… Zároveň u nás bude k vidění tolik postýlek, jako určitě nikde jinde. Moc se na to těšíme. 


Tak, tolik rozhovor s Pavlem s firmy Kocarky.cz. Věřím, že jste v něm nalezli inspiraci nejen pro výběr kočárku. Znáte tuhle firmu? 
Sledujte jejich FB stránky, ať vám neunikne žádná novinka ze světa kočárků...

Hezký den,

                      BáraYou Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...