Ušito doma - rozhovor s Broskvičkou

10:04

Od doby, kdy proběhl Fashion revolution week mi nějak víc leží v hlavě ty nákupy oblečení pro děti, ale nejen pro ně... už dřív jsem se snažila sem tam koupit kousek, který k nám nejel přes půl světa. A ono to jde. V Čechách je dnes spousta šikovných malých firem, nebo maminek, které šijí krásné a kvalitní oblečení pro děti. Dnes pro vás mám rozhovor s jednou z nich. 

Na Fler prodává pod značkou Broskvička. Kdo se za ní skrývá? 

Prakticky celá naše rodina. Máme rozdělené role asi následovně: manžel – obchodní ředitel a marketingový specialista, moje osoba – všechno přes výrobu a fotografování, starší dcera Anežka – modelka, múza.


Co vás vedlo k tomu, začít šít oblečení pro děti?

Já jsem si už jako studentka a vlastně i později na sebe dost věcí šila. Poté co se narodila Anežka, jsem oprášila svoji starou zálibu a začala jsem šít na ni, čistě pro vlastní potěchu takové něžné věci, šatičky s krajkami, overálky s růžičkami…  Najednou toho bylo víc, než Anežka mohla smysluplně využít či vynosit, a mě pořád připadalo, že ještě chci ušít z tamtoho tohle a tohle a tohle je tak krásná látka… Radši jsem si otevřela účet na Fleru a začala jsem prodávat.

Co šijete nejraději?

Klasické, ne úpletové, šatičky pro holčičky. Ty do holčičího šatníku nezastupitelně patří.  I když v nabídce jich tolik nemám.  Možná právě proto je tedy ráda šiju.  Z prodejního hlediska jsou pro mě mnohem zajímavější praktičtější kousky šatníku – legíny, trička, atp.  Šatičky, navíc ušité z plátna nebo popelínu, prostě tak univerzální a praktické nejsou a maminky je u mě tolik nenakupují.  


Kde berete inspiraci?

Největší inspirací je mi samozřejmě moje Anežka. Nemít tuhle malou múzu, asi bych se do ničeho podobného nikdy nepustila.  Při tvorbě samotné pak vždycky vycházím z konkrétního materiálu. Nesnažím se shánět látky, které by pasovaly na moje dopředu utvořené představy. Nakoupím si látky, které se mi líbí, a teprve potom začínám vymýšlet na, co a jak je použiji.   Někdy nápad přijde velice rychle a sám od sebe, jindy musím „produkt“ doslova vysedět a vydupat.  Samozřejmě mám raději první cestu, ovšem i ta má své úskalí  -  člověk se někdy nevyhne tomu, že mu velmi lehce vyjde blbost. 


Jaký kousek z vaší dílny je váš nejoblíbenější?

Já mám vždycky velkou radost, když natrefím na nějaký povedený a kvalitní materiál.  Za poslední rok zatím nic nepřekonalo český oboulící úplet s námořnickým proužkem, z kterého jsem ušila Anežce šatičky. To je opravdu klasický dezén, evergreen, navíc ve velmi dobré kvalitě.   Já, když si chci něco pochválit, tak si říkám „to je jak z Bangladéše“, ale tyhle šatky jsou prostě ještě víc.


Jaké máte se značkou plány do budoucna?


Máme doma dvě holčičky, z toho mladší je teprve rok, takže prozatím moc neplánuji. Samozřejmě bych si ale přála, aby tato moje záliba neskončila s mojí rodičovskou dovolenou a já ji mohla dále a více rozvíjet. 


Líbí se vám věci, které Broskvička šije? Mě moc...

Hezký den,

                    Bára

You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...