Produkty pro děti z kozího mléka - recenze

8:22

Má smysl začínat článek zamyšlením, že "není koza, jako koza"? Prostě. I mě přišel balíček od společnosti Goldim, která vyrábí (nejen) podukty z kozího mléka pro děti. Co v něm bylo a co si o výrobcích z kozího mléka myslím?

Společnost GOLDIM vyrábí jako jedna z mála své produkty pro děti v Čechách, jejich mléka, ani kaše neobsahují palmový olej a cukr.


Naše mléko 2, 750g

Jde o pokračovací mléčnou kojeneckou výživu, která není vyrobena z kravského, ale z kozího mléka. Jako většina UM je doplněno o složky, kterým nerozumím, třeba omega-3 a omega 6 mastné kyseliny, nukleotidy, fruktooligosacharidy, vitamíny a minerály. Proč tam tyhle složky jsou, je přehledně vysvětleno na webu. Fruktooligosacharidy stimulují růst zdravé střevní mikroflóry, která je zodpovědná za obranyschopnost, nukleotidy jsou nezbytné pro ryche rostoucí tkáně a nenasycené mastné kyseliny jsou potřebné pro vývoj mozku, očí a nervové soustavy. Jak řekla moje maminka: "rozhodně je to strašně zdravé".

No jo, jenže co na UM řekne moje 9 měsíční, kojené batole?

Protože jsem se akorát chystala pomalu Elu odstavit, byla jsem ráda, že mám doma mléko, které odpovídá mým vysokým požadavkům na výživu dětí. Jsem přesvědčená, že to, co jedí teď, má velký vliv na to, jak zdraví budou později. Ela si s lahvičkou nejdřív spíš hrála, vycucla opravdu jen trochu, ale během týdne už sosala asi 180ml a mléko jí evidentně strašně chutnalo. Já pomalu přestala kojit a sobecky musím říct, že i když mě to mrzí, fyzicky se mi ulevilo. Taky místo toho, abych v noci vstávala 3x se Ela vzbudí jen jednou, vysosne lahvičku a spí dál. 

A co na Naše mléko říkám já? 

Líbí se mi jeho složení, bez debat. Líbí se mi, že je to český výrobek. Skvěle se rozpouští, rozhodně nejlépe, ze všech mlék, které mi doma prošly pod rukama. Chválím balení v plechovce, to je prostě nejpraktičtější řešení. Subjektivně se mi zdá, že jde i o jedno z nejtučnějších mlék, které jsem doma měla, soudě podle toho, jak "mastná" po něm zůstává lahvička. Elu opravdu dobře zasytí. A nesmrdí? Mě ne, produkty z kozího mléka, včetně kozího mléka, znám a mám moc ráda. Podle mě má Naše mléko jen jedno mínus. Strašně rychle mizí! A protože souhlasím s "neměň, co funguje", už u tohohle mléka zůstaneme. Víc o něm si můžete pečíst třeba ZDE.


Naše mléko 3, 750g

Tohle pokračovací mléko je určené pro děti od 1 roku, má příchuť banánu, mléko 3 bez příchuti Goldim zatím nevyrábí. Složení je podobné, jako u Naše mléko 2, liší se zejména poměrem zastoupených složek a tou příchutí. Taky jsem ho načala a zkusila, i když Ela je mezi 9. - 10. měsícem. A jsem s ním stejně spokojená, jako s "dvojkou", i když ta banánová příchuť je hodně silná a podle mě i zbytečná. Já vím, starší děti jsou vybíravější, tak je asi potřeba je nějak motivovat, ale přivítala bych, kdyby se vyráběla i varianta bez příchutě ( Ele 2ka bez příchutě chutná víc).


Kozí kaše Kukuřično-rýžová s broskví a dýní, 225g, od 5. měsíce

Kaše pro děti vybírám jen podle složení, mám raději ty bezlepkové a nemléčné (rýžové, kukuřičné, pohankové...), bez cukru!, bez palmového oleje a dalších zbytečných aditiv. Motivována tím, že starší synek v pohodě jedl i pohankovou kaši (bez jakéhokoli ochucení), jsem doufala, že Ela to bude mít podobně... to jsem se ale přepočítala .-)) Nicméně složení téhle kaše je přesně podle mých představ. Kromě kukuřičné a rýžové mouky obsahuje opravdu broskve a dýni a je obohacená o důležité vitamíny. Výborně se rozpouští, nehrudkuje a nemusíte jí použít kilo, aby byla kaše hustá. Ovšem Ela ji ze začátku odmítala jíst. Myslím, že to bylo tím, že si potřebovala zvyknout na kaše obecně, teď ji dostává k večeři a tváří se spokojeně.

Minirecenze dalších kaší pro batolata si můžete přečíst ZDE.

Společnost Goldim vyrábí ještě další produkty pro děti. Samozřejmě Naše mléko 1, Kozí kaši se švestkami, nebo borůvkami, ale i ovocné a bylinkové čaje Babio, nebo nápoje v prášku. Těm se podívám na zoubek příště.

Produkty z kozího mléka seženete třeba na eshop společnosti Goldim ZDE, na Feedo, nebo v lékárnách.

Zkoušeli jste už výrobky pro děti z kozího mléka? A zajímá vás obecně složení potravin pro děti?

Hezký den,

                     Bára

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Baro,

  mam rada vase recenze. Taky studuju slozeni vseho, co synovi davam. Tyto vyrobky z koziho mleka me moc zaujaly...cetla jsem ale, ze kozi mleko neni vhodne pro kojence, jelikoz ma moc bilkovin a tuku. Co vy si o tom myslite?
  Diky a preju fajn vikend
  Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Lenko,

   tučné určitě je, to je poznat i subjektivně. Třeba Ferda byl strašně hubené mimčo, vědět tohle, asi mi ho naopak nacpu. Jinak jsem o nevhodnosti kozího mléka jeste neslyšela, ale předám ten dotaz výš a dám vědět...

   Vymazat

Díky, že čtete...