Na kaši - recenze mléčných kaší pro batolata

8:00

Protože kojit dítko do patnácti nelze, dříve, nebo později začne každá maminka hledat, jaké další jídlo pro batolátko bude to nejlepší. A povím vám, není to jednoduchý. Když už najdete, něco, co se vám nutričně zdá ok, dítko to může plivat metry daleko... někdy je to prostě boj. Ale o tom, potom...

Srovnala jsem 6 kaší vhodných pro děti od 6. (dvě již od 5.) měsíce. Všechny kaše jsou méčné, tzn. k přípravě už potřebujete jen vodu. A všechny kaše obsahují lepek.


Hipp ovesná - jablečná kaše na dobrou noc - vhodná již od 5. měsíce, neobsahuje cukr, je s palmovým olejem. Velmi dobrá rozpustnost, bez hrudek. Krásně voní po jablíčkách a chutná dobře. Vyrobena v Chorvatsku. 

Bebivita - mléčná kaše se sušenkami - vhodná od 6. měsíce, obsahuje cukr, obsahuje palmový olej. Kaše moc hezky voní po sušenkách, je středně sladká, chuťově velmi dobrá, nehrudkuje. Vyrobena v EU, blíže neurčeno.Kozí kaše kukuřično - rýžová s broskví a dýní - vhodná již od 5. měsíce, neobsahuje cukr, neobsahuje palmový olej. Krásně voní po broskvých, nehrudkuje, i po rozpuštění ale cítíte kousky kukuřičné mouky. Chuťově velmi dobrá, ty broskvě z ní jsou fakt cítit. Vyrobena v České republice.

Hami krupicová kaše s příchutí vanilky - vhodná od 6. měsíce, obsahuje cukr, obsahuje palmový olej, voní hezky po vanilce. Kaše je opravdu hodně, hodně sladká. Rychle se rozpouští, subjektivně je jí ale největší spotřeba, aby byla hustá tak, jak má. Vyrobena v Polsku.Sunarka jahodová kašička - vhodná od 6. měsíce, neobsahuje cukr, obsahuje palmový olej. Špatně se rozpouští, hrudkuje. Sice hezky voní po jahodách, ale obsahuje pouze 3% jahodových vloček. Chuť nevýrazná, nedobrá. Vyrobena ve Španělsku.

Nestle sušenková kaše - vhodná od 6. měsíce, neobsahuje cukr, obsahuje palmový olej. Voní jako máslové sušenky, vemli dobře se rozpouští, nehrudkuje. Chuťově velmi dobrá. Vyrobena v Německu.Shrnutí

Jediná kaše, která je vyrobena u nás, je Kozí kaše, ostatní jsou vyrobeny napříč Evropou. Nevím, proč jsem čekala, že třba Sunarka, nebo Hami jsou lokální... nejsou. Překvapilo mě, že už v kaších pro takto malé děti může být cukr!!! V Hami kaši je ho pravdu hodně, ta kaše je prostě sladká tak, že necítíte nic jiného. Palmový olej neobsahuje pouze Kozí kaše.

Kaše se většinou hezky a zcela rozpustí až na Sunarku, která hrozně hrudkuje a Kozí kaši, která se sice perfektně rozpouští, ale jsou v ní cítit hrubé částečky kukuřičné mouky. 

Co si o kaších myslím? Mléčné kaše podle mě nejsou tou nejepší alternativou, jak začít batolátka přikrmovat již v 6. měsíci. Dávám přednost doma vyrobeným, jedno složkovým kaším, které si dochutíte třeba doma uvařeným ovocem. Ela je bohužel strašně vybíravé dítko a moje zdravé alternativy vytrvale odmítá. Asi je vám jasné, která kaše jí nejvíc chutnala, samozřejmě cukrem naprané Hami. Dala jsem jí ho proto, že věřím, že si zvykne na to, jíst kaši a pak se dopracujeme k těm, které chci, aby jedla. Uvidíme.

Jaké kaše pro děti kupujete vy a sledujete jejich složení?

Hezký den, 

                  Bára

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Nám strašně dlouho vyhovovala kaše z DM, sice taky obsahuje palmový olej a je vyrobená v Německu ne u nás,ale není tak sladká,nehrudkuje a chutná moc dobře. http://dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/babylove/produkty/babylove_vyziva/babylove_produkty_vyziva_kase/679310/171009-kase-mlecna-krupicova.html

  OdpovědětVymazat
 2. Slozeni nesleduji, ale ze Sunarky maly zvracel a mel hnacku. U nas jedine Hami😘
  Andreablog Tu

  OdpovědětVymazat
 3. Mám zkušenost jen s banánovou Sunarkou, nebyla špatná, ale dávám přednost nemléčným kaším, třeba rýžové od Nestlé. Hlavně ale dělám domácí pohankovou, ovesnou, jáhlovou. Naštěstí to malýmu chutná.

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem nedávno objevila kaše od značky Baby Bio a zatím jsme s nimi moc spokojeni :-) Jsou teda nemléčné, ale přidávám k nim lžičku mléka a výsledek je stejný. Hlavně jsem spokojená se složením, je to bio vyrobené ve Francii, navíc vše bez palmového oleje... A chuť je výborná :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Musím se přidat k Lucce, dala nám tip na Baby Bio a v podstatě už téměř nic jiného nekupujeme, když jsem viděla složení jiných kaší, málem mě omylo. Mám dobrý pocit z toho, že je to poctivě vyrobené a bez přídavků jakýchkoliv aditiv, PO a hlavně cukru, naše Amálka se po nich může utlouct. Nespočet mističek jsem po ní už dojídala, tak jsem ráda, že si můžu pochutnat s ní :-D

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...