Zázračný úklid - knížka k zamyšlení

8:08

Bordel. To je bohužel slovo, které často vystihuje stav naší domácnosti. Ne, že bych neuklízela, jsem na tom, asi jako většina maminek. Každý den něco uklízím, junior už pomáhá, rozhodně si uklízí své věci, ale... i kdybych uklidila perfektně celý dům, během pár minut je tam zase... prostě bordel. Znáte tuhle situaci?

A nedávno se mi dostala do ruky knížka Marie Kondo - Zázračný úklid. Maruška je tedy podle všeho tak trochu šáhlá a má náběh na obsedantně kompulzivní poruchu, ale v té knížce je tolik inspirace, nejen o úklidu, že určitě stojí za to, si ji přečíst.


Uhodila hřebíček na hlavičku s tím, že když každý den uklízím trochu, tak nebudu mít uklizeno nikdy... Ten bordel doma dělají věci, které stejně nepoužíváme, nemáme rádi a nemáme je kam dát... přesně můj problém. Máme málo ukládacích míst, ale mě se nechce moc vytvářet nová, abych je pak zabordelila... A v knížce je jednoduchá rada, která funguje: "vyhoďte to". Zbavte se všech sbírek časopisů, hory oblečení, které nenosíte, prostě věcí, o kterých jen přemýšlíte, kam je uložit. V knížce jsou samozřejmě i rady, jak to udělat, aby se vám bordel nevrátil zpět a spousta dalších typů. Třeba o tom, jak pozitivně přistupovat k věcem i k životu. 


Jako by tu knížku napsala přesně pro mě, protože když se rozhlédnu v našem obýváku, o většině věcí si myslím, že je tam nechci. Mám s tím zatím jediný problém, nevím, kam s tím. Věřím, že věci, které já nechci by někomu ještě udělaly službu. Škoda, že u nás nemají tradici ty americké garážové výprodeje, to by bylo hned, takhle mi to třídění zabere více času, ale stejně. Už jsem se do toho dala. A s každou vyklizenou poličkou a šuplíkem se cítím o moc líp. 

Takže Zázračný úklid od Marie Kondo - vřele doporučuji.

Znáte ji? 

Hezký den,

                    Bára


You Might Also Like

1 komentářů

  1. Ha, už jsem si ji v knihovně objednala :D
    Jsem sběratel a hromaditel, protože ono se to přece jednou bude hodit na nějaké to tvoření:) ... ale je fakt, že od té doby, co jsme v malinkém bytě, jsem udělala velkou čistku svých věcí. Už by to ale zase chtělo provětrat, s příbývající výbavičkou se bude každý volný šuplík hodit :-)

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...