Bugaboo Buffalo recenze

13:17

Po dlouhém rozhodování, hledání a zkoušení jsem se rozhodla koupit Bugaboo Buffalo, jako kočárek pro naše druhé dítě. 


O tom, jak pro mě bylo vybírání kočárku složité si můžete přečíst ZDE.


A teď rovnou k recenzi. Čekala jsem s ní, až budu mít kočárek opravdu dobře vyzkoušený v různých situacích a terénech, prostě až ho řádně zajedeme. Teď ho používáme denně víc než 5 měsíců, takže můžu říct, že už ho znám skrz na skrz.

Jak je kočárek (ve variantě s hlubokou korbičkou) pohodlný pro miminko?

Tuhle funkci plní skvěle. Dno korbičky je vyztuženo prknem, na kterém je položena matrace, samotná korbička je látková. I bez použití deky, nebo fusaku by byl kočárek pohodlný. Protože je korbička hodně prostorná, využíváme ho i jako víkendovou postýlku, když jedeme někam ven. Krásně se do ní vejdou i velké péřové fusaky a miminko má stále velké pohodlí. Kočárek nedrncá, takže běžné výmoly miminko vůbec necítí.


Kočárek ve verzi s letní stříškou, 
ta má integrovanou moskytiéru, kterou lze dát přes celou korbičku.

Jak je kočárek pohodlný pro rodiče?

Protože máme s manželem velký výškový rozdíl, hledala jsem kočárek, jehož rukojeť půjde vysunout co nejvýš. Buffalo tohle splňuje na 100%. S jakkoli vysunutou rukojení se nic nevyklá, krásně se za ním chodí i když máte 160 cm i 200cm. Přední otočná kolečka se dají zaaretovat, což oceníte  terénu. Brzda je na rozdíl od Cameleona umístěna u levé nohy, stačí sešlápnout, nijak nepřekáží.

Jak je kočárek skladný?

Kočárek složíte jednoduše za rukojeť. Doporučuji mrknout na video SEM, poprvé jsem na to nějak nemohla přijít .-)) Zde bych zmínila jeho značnou váhu. Má téměř 12kg a když ho jako já potřebujete denně skládat do auta, už je to znát. A pozor, určitě se nevejde do každého auta. Je to prostě takový pohodlný macek, což je při skládání a převážení znát. 

Jak je ovladatelný?

Jedním slovem - perfektně. Většinou ho vedu jen jednou rukou, jede úplně sám (tedy ne do našeho obr kopce .-)). Když narazíme na větší terén (kameny, sníh), zaaretuji přední kola a jede se dál. Ještě jsem nanarazila na cestu, kterou by neprojel.
Madlo vytažené do nejvyšší polohy.


Plusy a mínusy - subjektivní hodnocení

+ design - možnost velkého výběru originálního i neoriginálního příslušenství (stříšek a potahů madel), takže váš kočárek může být opravdu jedinečný
+ stříška se dá prodloužit, aby miminku nesvítilo do očí
+ pohodlí pro dítě i rodiče
+ projede jakýkoli terén
+ prostorný spodní koš
+ možnost využití autorizovaného servisu
+ adaptéry na vajíčko
+ využití stupátka pro starší dítě
+ lze dobře prodat

- v kufru auta zabere hodně místa
- je těžký, není to prostě kočárek pro křehule
- proboha, když něco stojí tolik, předpokládala bych, že madla kočárku budou kožená a ne z nějaké levné pěny... většina maminek si na ně proto nechává šít ochranné potahy a mě tyhle laciné detaily a nedotaženosti prostě vadí...

Záměrně zde nezmiňuji cenu, to je každého věc. Já koupila kočárek z druhé ruky a byl jako nový (maminka přede mnou s ním jezdila asi 5 měsíců), ovšem cena byla o dost přijatelnější.

Něco navíc

Buffalo jsem si vybrala z čistě praktického hlediska. Potřebovala jsem kočárek, za kterým se na skatu pohodlně poveze starší synek. Opravdu jsem to s mnoha kočárky zkoušela a většinou se naprosto nedaly s dítětem na skatu ovládat, nebo se synek nevešel pod, ani za madlo a bouchal se do hlavy. Kočárky, u kterých to šlo, byly v podobné cenové hladině, takže zvítězil design.


Dítko cca 90cm na stupátku,
madlo v nejvyšší poloze.

A kdybych se rozhodovala znovu? Koupila bych si Buffalo zase. Pro náš životní styl je ideální. Někde jsem četla stížnosti na kvalitu, vrzání, atd. U originálu je to nesmysl, kočárek je opravdu kvalitní, bohužel se vyrojily jeho padělky, tak si při koupi dejte pozor...

Hezký den,

                    Bára


PS: recenze bude pokračovat v létě povídáním o sportovní verzi kočárku... ,)You Might Also Like

11 komentářů

 1. Musím s Vámi Báro jen souhlasit, je to chameleon do všech terénů, možná se měl jmenovat jinak :)

  OdpovědětVymazat
 2. Hezká recenze! Líbí se mi, působí prostorně, příjemně a je moc pěkný na pohled! Mně by ale nevyhovovala ta váha a to, že zabírá hodně místa. Hodně cestujeme, neustále tahám kočár z auta do auta a šetříme každé místečko. Nakonec jsme kočárek podědili, takže jsem to nemusela řešit. Jsem strašně nerozhodná a vůbec si nedokážu představit, kolik času a energie by mě to stálo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, za to, že je robustnější, je zase pohodlnější... .-) to vybírání je opravdu hrůza, strávila jsem s tím snad 2 měsíce .-))

   Vymazat
 3. Recenze na základě vlastní zkušenosti jsou nejlepší. Ale stejně by bylo super, kdyby si člověk mohl kočárky vždycky tak na týden půjčit, vyzkoušet, a pak si jeden vybrat. To, co vyhovuje jednomu, nemusí sedět druhému. My jsme vybrali Viper 4s od ABC design, mají ho známí a osvědčil se jim. Je fajn, ale není do náročného terénu (větší kameny, větve na cestě a tak). Do lesů i polí sice vyrážíme, ale u nás na vsi bych ocenila opravdový "teréňák", pak bych mohla jít vážně kamkoli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslám, že Vanda store i Mybabystore Bugaboo půjčují na vyzkoušení... ,)

   Vymazat
  2. To je fajn! Bylo by super, kdyby to měly všechny značky, aby měl člověk srovnání.

   Vymazat
 4. Johooo, kočárek, to je u nás teď téma číslo jedna. Jsem šíleně nerozhodná a mít tak bezedné prasátko, asi by to bylo snadnější. Když už mě něco nadchne, protočí se mi panenky, když kouknu na cenu:D Snad do porodu stihnu vybrat:-) Tenhle je parádní, ale naše prasátko je na něj malé :D

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den,muzu vědět délku vnitřní korby i šířku. Děkuji

  OdpovědětVymazat
 6. Dobry den, prosím napíšete recenzi i na sportovní verzi bugaboo buffalo? Stále vahame zda kočárek pořídit - hlavně kvůli tomu, ze sportovní korbička nejde položit do úplného lehu.
  Dekuji moc! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý den, já se taky přimlouvám, je někde recenze na sportovní část :)? Děkuji, T.

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...