Adventní zamyšlení - přečíst .-)

8:00

Píšu tenhle příspěvek večer, na mě docela pozdě večer. Vedle mě v košíku spí Ela, ale Ferda ještě skáče v posteli a zdá se, že jen tak neusne, to mám vyhlídky... jindy by mě to navztekalo, byl to dlouhý den a už bych chtěla mít klid... ale poslední dobou to tak není. 

Je to tím, co se děje kolem, asi jsem z toho světa ve stresu. Čím dál víc si uvědomuji tu vzácnost toho, že se můžu vztekat nad svými dětmi, že jim můžu utírat nosy a zadky, že si můžeme hrát doma v teple a mít radost třeba z bublifuku. Můj život je plný radosti, až mě to někdy děsí. 

Jak to souvisí s adventem? Velmi. Vždyť advent by měl být čas k přemýšlení, zastavení se a uvědomění si, co je v životě důležité. A věřte nebo ne, nejsou to hory dárků pod blištícím se stromkem, ani krabice plné cukroví, na které se nesmí sáhnout až do Štědrého dne, ani naklizený byt. 

Přitom v žádném jiném období na sebe nejsou lidé tak protivní. Všimli jste si? Kam zmizely úsměvy jen tak a radosti z maličkostí? Nechali se vytlačit stresem a předsevzetím, že tyhle Vánoce budou konečně perfektní, že vy to letos prostě dáte a basta. A neříkám, že je to jen naše / vaše vina, zdatní marketéři se nás samozřejmě snaží přesvědčit, že potřebujeme to či ono a že bez té divné plastové příšery bude naše dítě naprosto mimo... 

Takže teď, jo, právě teď, je ten správný čas se zastavit, vydechnout, na chvilku vypnout a říct si, že takhle ne. Pokud tedy ta výše popsaná realita Vánoc není váš sen. 

Vánoce jsou hlavně pro děti. Ale ony přeci nepotřebují horu těch nej dárků, aby je po pár dnech někam zastrčily. Potřebují čas a pozornost. My se letos rozhodli, že si nadělíme domácí pohodu. Procházky, svařáček, společné otevírání adventního kalendáře, těšení se, hraní si, pohádky, mlsání... už se nemůžu dočkat. 

A hlavně budeme spolu.

Nenechte si vzít kouzlo Vánoc a buďte spolu i vy.

Bára


You Might Also Like

3 komentářů

Díky, že čtete...