Kosmetické hvězdy pro novorozence

8:00

Hezký den,

jsem tu s prvním seznamem toho, co by nemělo doma chybět ještě před příchodem miminka. Živě si vzpomínám, jak jsem před prvním porodem bloumala drogérií a přemýšlela, co vybrat. Jasně, na každé miminko zabírá trochu něco jiného a co jednomu sedí, může druhého dráždit. Nicméně zde jsou věci, které se nám doma nejvíc osvědčily, takže věřím, že budou sedět i novému miminku. 

Předně, nemyslím si, že je nutné pořizovat nějaké extra mycí prostředky, jako šampony, pěny, mýdla... novorozenec přeci není horník, který kutá 8 hodin v dole a potřebuje pořádně vydrbat. A k tomu x druhů žínek a jednou drbat hlavu a druhou drbat zadek... Nám tedy na mytí miminka vždy stačila ruka a vlažná voda :-)

Péče o pokožku novorozence je z největší části boj proti opruzeninám a zajišťění správné hydratace.

S čím jdu do boje já? 
Weleda měsíčkový kojenecký olej - na mazání po koupely a na masáže. Olej je neparfémovaný, vyživuje a je vhodný pro citlivou pokožku, chrání před vysoušením a zklidňuje. Lze používat od narození na celé tělo. Více o oleji zde.

Weleda měsíčkový kojenecký krém - na zadek, tzn. chrání před vznikem opruzenin, zklidňuje, hojí, regeneruje a neobsahuje žádné sysnetické látky, parfémy, minerální oleje, atd. Používáme od narození při každém přebalování. Více o krému zde.

Sudocrem - na jiný typ mazání. Krém od Weleda mažu preventivně pořád a když se kdekoli na kůži objeví nějaký větší problém, máznu Sudocrem. Obsahuje totiž vysoké procento oxidu zinečnatého a víc vysušuje pokožku, ale na některé plínové vyrážky zabírá opravdu nejlépe. Více o krému zde.

Bepanthen - skvělé a univerzální mazadlo, které lze používat pořád. Neobsahuje žádné dráždivé látky, konzervanty, parfém, atd., zato obsahuje provitamin B5, který podporuje regeneraci kůže, také lanolin, nebo mandlový olej. A využijete ho nejen pro miminko, je super i na rozžvýkané bradavky. Více o krému zde.


Weleda levandulový zklidňující olej - ideální na masáž před usnutím, protože levandule podporuje klidný spánek. Miminko s ním celé nenatírám, jen si ho kápnu trochu do dlaní a máznu na spánky a na bříško jako součást večerní masáže. Více o oleji zde.Tohle je podle mě kosmetický základ, který by mělo mít každé miminko, vlastně každá maminka... Protože méně je někdy více, věřím, že opravdu nemusíte kupovat hory různé kosmetiky. Najděte, co vám (jemu) nejlépe sedí a toho se držte.

Hezký den,

                          B.

PS: ke kosmetice Weleda můžete na Feedo stále získat dárek (také něco od Weleda), já jsem si tuhle značku v poslední době oblíbila tolik, že pro sebe, ani pro juniora nepoužívám nic jiného... .-))


You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...