Easywalker MINI Buggy - recenze

7:31

Jó, pořádný golfky... jejich koupi jsme začali řešit loni touhle dobou .-)) Protože bylo jasné, že každodenním taháním našeho těžkého sporťáku do schodů a do auta, prostě pořád někam, si brzy zničím záda. Navíc zabíral a autě víc než polovinu kufru a balení věcí jen na víkend se rovnalo promyšlenému plánování, kam co strčit, abychom se nějak vešli...

Požadavky na golfky byly následující: lehké, polohovatelné až do lehu, jednoduše složitelné a skladné. Favoritů jsme měli několik, ale Easywalker má kromě výše uvedeného ještě krásný design, britská vlajka mě prostě dostala a hodná švagrová vyřešila výběr za mě.

Teď je máme tyhle Easywalker MINI Buggy doma cca 3/4 roku, takže jsme je zkoušeli v parném létě, i v zimě na horách. Jezdili jsme po asfaltu, po trávě, po kostkách, po kamenech, po náledí. Asi 1000x je skládali a rozkládali a 3x instalovali pláštěnku (ehm, zde golfky zvítězily nad mojí fantazií .-)) ). 

Neváhám říct, že o nich víme úplně všechno.
Golfky jsou opravdu lehké, váží cca 7kg. Konstrukce je kovová a nemáme na ní za tu dobu ani škrábanec. Dají se složit a rozložit jedním pohybem bez toho, abyste museli sundavat střechu, nebo cokoli odepínat. A v kufru auta se skoro ztratí. 

Složíte je jednoduše tak, že zatáhnete za šňůru vzadu a sešlápnete páčku na boku. A rozložíte tak, že jednou rukou dáte stranou pojistku, zvednete madlo a pak už jen došlápnete, až vše zacvakne, kam má... Složené si je můžete hodit přes rameno a máte volné obě ruce, k nezaplacení...


Přední kolečka se otáčí o 360°, ale dají se zaaretovat, když projíždíte horším terénem. Zadní kolečka mají spojenou brzdu. Vše funguje tak, jak má. 

A jak se s nimi jezdí? Pro mě (169cm) jsou super. Mají kožená madla, která se příjemně drží, krásně se vedou i jednou rukou. Spodní košík je docela prostorný, takže do něj tu kabelku vždycky nacpu. Problém je, když s nimy má jet někdo vyšší, třeba můj dvoumetrový manžel. Golfky jsou na něj nízké, takže je pro něj jízda s nimy opravdu nepohodlná, vráží nohama do spodní konstrukce, atd. Doporučila bych je tedy jen pokud nejste vyšší než těch 170cm.

A jak se v golfkách jezdí? Pro dítě jsou superpohodlné! Mají měkké polstrování a nastvitelné pásy (také polstrované), které se zapínají velkou přezkou. Evidentně se v nich leží dobře, protože mlaďas si do nic kolikrát vleze jen tak, rád v nich spí i se vozí. Polohovat ze sedu do lehu (včetně mezipoloh) jdou jednou rukou, stačí zezadu chytit madlo a položíte sedačku jak potřebujete. Polohovat se dá i podnožka, jednoduše ji můžete sklopit a dítě si opře nohy o spodní nohoopěrátko. Mají i madlo, které se dá připevnit do dvou poloh (výšek), ale to nějak nepotřebujeme a pláštěnku, která se připevňuje mezi stříšku a přední kolečka... zkoušet ji prvně instlovat v dešti nedoporučuji .-)) ale když víte, kam a jak patří, je to otázka pár vteřin.

Jako jedno z největších plus hodnotím prodloužitelnou stříšku, díky které na mimčo v gofkách nikdy nesvítí sluníčko. Pro nás velká výhra, protože jsme pořád venku a Feda sluníčko do očí opravdu nesnáší. Stříška se dá případně jednoduše sundat (jen ji vysunete) a můžete jezdit bez ní. Stejně jednoduše by mělo jít sundat i polstrování, ale s tím nesouhlasím, to už je na delší demontáž. Souvisí s tím i jediná výhrada, kterou ke golfkám mám, v zimě je téměř nemožné k nim "přimontovat" fusak. Na konstrukci golfek se dá pomocí adaptérů připojit i vajíčko pro miminko, už se těším, až to vyzkoušíme .-)

golfky v sedu s úplně roztaženou stříškou

přezka bezpečnostního pásu

bez stříšky v lehu

úplně složené

Plusy

pohodlné pro dítě
snadné složení i rozložení
velmi dobrá ovladatelnost
popruh na nesení složených golfek
polohovatelné ze sedu do lehu + mezipolohy
prodloužená stříška
kvalitní zpracování všech částí

Mínusy

nepohodlné pro vyšší rodiče
velice obtížná instalace zimního fusaku

Hodnocení

Z hlediska rodiče do výšky 170cm - 100%
Z hlediska dítěte - 100%, stejně pohodlné jako velké sportovní kočárky

Easwalker MINI Buggy jsou do detailu propracované golfky. Jsou kvalitně zpracované jak z hlediska konstrukce, tak látkové části. Materiál je naprosto stálobarevný a dá se lehce umýt jen vodou (vyzkoušeno s blátem a kafem .-)) ). Po každodenním používání (a že se s nimy nemazlíme...) se na nich nehnul ani šroubek a kromě ojetých koleček jsou jako nové. Já navíc oceňuji, že jsme nepotkali nikoho, kdo by měl stejné (letos navíc přidali 3 nové barvy, červené, mint a oranžové...).

Pokud vás zajímá více detailů, mrkněte sem, zde jsme je kupovali. Čekaly na nás pěkně složené a milá slečna mi vysvětlila, jak na ně... 

zde naleznete krátké video o tom, jak se skládají a rozkládají.

Líbí se vám Easywalker golfky? Nebo víte o lepších? 

Hezký den,

                          B.

You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...