Česká přírodní kosmetika ATOK - opalovací oleje

9:24

Znáte českou značku kosmetiky ATOK? Já se přiznám, že pro mě byla donedávna cizí a je to škoda, protože přírodní kosmetiku mám oravdu moc ráda. 


"Věříme v pečující sílu přírody, které jsme všichni součástí. Značka Original ATOK bude proto vždy synonymem pro originální českou kosmetiku, čerstvě připravovanou z těch nejkvalitnějších přírodních surovin."
Značka ATOK vyrábí své přípravky z čerstvých přírodních surovin až po obdržení objednávky, neznehodnocují se tedy dlouhým skladováním. Snaží se o individuální přístup k zákazníkům, jejich i své vzdělávání v oboru aromaerapie a fytoterapie. Co je mi u téhle značky obzvláště milé, je podpora Fair trade a společenské zodpovědnosti.
A jaké že vyrábí ATOK přípravky? 
Mají opravdu velký výběr. Krémy, masky, oleje, pleťové vody a tonika... z rozmanité nabídky si vybere opravdu každý. Protože již nastal čas, kdy to venku více svítí a je fajn se něčím před sluníčkem chránít, vybrala jsem si na FEEDO k malému testu jejich opalovací oleje. 


"Opalovací oleje neobsahují fototoxické ani potenciálně fototoxické látky (látky zvyšující citlivost pokožky vůči UV-záření). Opalovací oleje jsou vyrobeny z rostlinných olejů, rychle a zcela se vstřebávají do pokožky, přičemž nezanechávají pocit lepkavosti a nebrání jejímu přirozenému dýchání jako běžné opalovací přípravky z minerálních olejů. Protože oleje jsou nerozpustné ve vodě, zajišťují pokožce také mnohem delší ochranu. Není proto třeba častých aplikací. Díky obsahu specifických éterických olejů působí opalovací oleje zároveň i jako repelenty."
Opalovací olej OF10
Lahvička s obsahem 100ml a odklápěcím víčkem je fajn obal, který se všude vejde a dobře se otvírá/zavírá i s naolejovanýma rukama. A co je uvnitř? Olej zlaté barvy, který voní jako... jako bylinky. Není z něj cítít nic chemického, takže složení rostlinné oleje – sezamový, sójový, mandlový a jojobový, olejový macerát třezalkový, éterické oleje – levandule, mrkvová semena a majoránka, ochranné filtry, beta-karoten, vitamin E opravdu věřím. Olej se krásně roztírá, rychle se vsakuje a pokožku nezanechá mastnou, ale vyživenou a hydratovanou. Ráda ho používám po ranní sprše na celé tělo, nemusím pak už přes den řešit, že jsem se opět nenamazala. Oficiální popis oleje naleznete zde.

Dětský opalovací olej OF10
Olej má stejný obal jako ten pro dospělé a má i stejné účinky, tedy chrání před nežádoucími vlivy UV záření, zklidňuje a regeneruje pokožku a je vhodný zejména pro tu dětskou, citlivou. Olej obsahuje rostlinné oleje – sezamový, mandlový, brutnákový, pupalkový a z pšeničných klíčků, olejové maceráty – měsíčkový a třezalkový, éterické oleje – levandule, mrkvová semena, meduňka lékařská, ochranné UV-filtry, vitamin E. Voní opět naprosto přírodně a já z něj tedy hodně cítím ty pšeničné klíčky, skoro bych to nazvala, že voní až moc zdravě, .-)) olej pro dospělé mi voní o moc víc. Juniora s ním mažu celého před tím, než ho ráno obléknu a jsem s výsledkem spokojená přes to, že to, zda je SPF10 dostatečná sluneční ochrana u něj nedokáži posoudit, protože se snažím, aby na žádném prudkém slunci nebyl. Každopádně olej jeho citlivou dětskou pokožku krásně hydratuje a vyživuje. Ofociální popis oleje naleznete zde.

Zdá se vám ochranný faktor 10 nízký? Musím přiznat, že mě se zdál nízký také, byla jsem zvyklá používat pro sebe ledacos a pro juniora SPF50. Všechny mé oblíbené přírodní značky, které vyrábí i opalovací oleje se však shodují v několika věcech:
  • miminka a malé děti by nikdy neměla být vystavena přímému slunečnímu záření, protože jejich pokožka na to není připravena, adekvátní "opalování" je pro ně pouze pobyt ve stínu
  • oleje se nejlépe vstřebávají, pokud se nanáší na mokrou pokožku, tím se zajistí také jejich rovnoměrné rozetření a rychle se vstřebají
  • protože tyto oleje neobsahují minerální složky, nevytváří na pokožce nepříjemný mastný film
  • přírodní oleje účinkují tak, že přeměňují UV záření na teplo a jejich účinnost tím pomalu klesá, je tedy nutné při pobytu na slunci aplikaci po cca 2 hodinách opakovat
Shrnutí
Přírodní opalovací oleje ATOK krásně hydratují a vyživují pokožku a ani citlivou nedráždí. Varianta pro dospělé opravdu krásně voní a je radost ji používat. Oba se rychle vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. OF10 je podle všeho dostatečná ochrana, protože na silné slunce by neměl chodit nikdo a děti už vůbec ne. Já jsem byla s oběma moc spokojená a uvažuji o dalším balení. 
Hezký den,
                    Bára

*děkuji Feedo za poskytnutí produktů k recenzi
                         

You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...