DIY - zahradní teepee podle Betty

15:17

Hezký den,


dnes to bude o tom, jak jsem se pokusila vyrobit na zahradu teepee podle návodu mé oblíbené Betty.

Protože Betty má vše na webu hezky popsané a nafocené, koho zajímá, jak na to, mrkněte SEM. Ona je prostě šikula. Vezme staré povlečení, pár "klacků" a má hotovo .-))

Já doma žádné povlečení, které bych chtěla zdevastovat neměla, tak jsem skočila do Domu látek, který u nás nedávno otevřel svoji pobočku a vybrala si látku, která nebyla moc drahá, aby mě nebolelo, když se to nepovede. 

Koupila jsem 4,2m bavlny s proužky. Bambusové pruty, které teepee napínají jsem sehnala v zahradnictví, jeden za 9Kč, takže taky paráda. 
Pak už přšlo na řadu stříhání a trénování rovného šití... brrr... .-)) 
Ale chybička se vloudí, samozřejmě jsem udělala tunýlky na tyče užší, než bylo potřeba, takže jsem je musela párat a předělat .-/ 

Ale nakonec... stojí!!! .-)) A malej indián se hned nastěhoval. I s motorkou  .-))
A já z něj mám velkou radst. Z indiána, i z jeho teepee. Dá se krásně rozložit (tedy zapíchat tyče do země a je to) i složit a zdá se, že nám bude dobře sloužit.

Jestli se chystáte taky něco vyrábět, návody podle http://www.bettymade.cz/ vřele doporučuji.

Hezký den,

                        B.

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Moc krásné teepee, to by se náramně hodilo k mému slunečníku co jsem si koupil na https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/zahradni-slunecniky To už bych se nemusel vubec bát, že se děti spálí na sluníčku :)

    OdpovědětVymazat
  2. Také jsem stavěla malému teepe z povlečení :)

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...