8 nejhorších věcí, které říct těhotné

9:00

Je to tak. S tím, jak vaše okolí zjistí, že jste v očekávání, nebo když už to prostě začne být vidět, objeví se najednou všude plno chytráků, kteří přesně vědí, co byste měla dělat, nedělat, vědět, atd. Mnohdy mi nad těmi komentáři zůstává rozum stát. 

Pojďte se mrknout na to "nejlepší", co mi okolí potřebovalo během mých dvou očekávání sdělit .-)

1.) Ježíš, ty rosteš!
Jako fakt? Ono někoho překvapuje, že těhotným roste břicho? Nebo roste moc rychle? Ehm, jakékoli narážky na tloušťku, případně hubenost jsou totálně mimo mísu. Neříkat nikdy nikomu.

2.) Nebojíš se že ... 
Tak co nejhoršího jsem slyšela já... "nebojíš se, že umřeš?" jo, jen holky před porodem děste historkami, které jedna paní povídala a nějakou hrůzou, kterou zažila kamarádka vaší sousedky, to opravdu pomůže.

3.) Kolik že těch dětí čekáš?
Viz výše. Fakt na to zapomeňte.

4.) Pořád nic? Víš, že slonice je těhotná 22 měsíců?
Víte, že v termínu se narodí jen 5% dětí? A když se někomu, jako mě, daří přenášet téměř 2 týdny, vlastně neslyšíte jinou otázku, než "tak už?"... jako by už tak nebylo těch stresů a očekávání dost, tohle je vážně otravné .-)

5.) Měla bys ležet
Jasně, na devět měsíců si lehnu a dám si nohy křížem, těhotenství = nemoc, ještě že ne nakažlivá .-)

6.) Neměla bys dělat ...
Každý ví, co byste neměla dělat. Jako by se vaše tělo najednou stalo veřejným majetkem, každý ví, co je pro vás nejlepší, co jíst, co nejíst... a na to, co si o tom myslíte vy se zvysoka... kašle... jako by těhotná ztratila minimálně polovinu mozkové kapacity.

7.) Ty chceš rodit támhle? No to ses úplně zbláznila...
Snad každý slyšel o někom, kdo rodil ve vámi vybrané porodnici (nebo doma) nějaký strašný příběh. Určitě uslyšíte, že právě tam, kam se chystáte vy, jsou ty nejhorší sestry, doktoři řežou břicha na vrátnici a na nic se neptají, atd.. V tomhle si myslím, že jde hodně i o to, jak k tomu kdo přistoupí. Když jdu někam s tím, že tam budou protivné sestry a ještě horší doktoři, určitě někoho takového potkám a naopak. Pozitivní naladění je základ úspěchu. Já prostě nikdy nenarazila na nikoho z personálu, kdo by nebyl ochotný a milý. 

8.) Můžu si sáhnout? (případně sahat rovnou bez zeptání)
Tak to pozor. Je normální osahávat cizí ženské břicho? Setkání ve stylu "dobrý den - a už mi chlap dává ruku na břicho?" šmarjápano... Musím nosit triko s nápisem "nesahat!"? 

Hlavně neztrácet humor a nadhled (to přijde až v šestinedělí .-)) ). 
Slyšeli jste někdy některou z těhle hlášek, nebo kolem sebe mám jen já podivná individua? .-)) Nebo vám někdo řekl něco horšího?

Hezký den,

                        B.

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Skvělý článek, skvělý blog. Co si vybavuji, že mě v těhotenství iritovalo, bylo:
  - všichni mě okamžitě začali oslovovat mamino (a na reakci, že jejich mamina rozhodně nejsem, se tvářili, jakože nerozumím vtipu)
  - hlavně co nejvíc spi, pak už se nevyspíš (to je sice fakt, nespím 10 měsíců, ale v těhotenství jsem jaksi taky nespala)
  - užívej si, dokud můžeš /cestování, hraní s kapelou apod/..(to jako s dítětem budu zavřená doma, popřípadě snad nemá druhého z rodičů, který by mě vystřídal? )
  - no jo, zase se ti bouří hormony, viď? - za tuhle větu jsem byla schopná vraždit. Jo, bouřili se, ještě štěstí, že mě většina lidí nezažila v šestinedělí.

  A snad ještě horší průpovídky přicházely po porodu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .-)) díky za milý komentář... to s oslovením "mamino" je na zabití a šestinedělí, u mě druhý název pro peklo .-) B.

   Vymazat
 2. Přesně tak úplně mi čteš mysl :D Všichni jsou najednou chytráci. Nebo mě ještě napadá příklad jako už máš koupenej kočárek, fusak, kojenecký potřeby a já nevím co ještě :D

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete...