Rok s Ergo Baby

9:00

Hezký den,


dnes o tom, jak jsme si užívali (nebo ne?) rok, vlastně rok a půl s ergonomickým nosítkem Ergo. 

Vždycky jsem věděla, že chci nošení mimina vyzkoušet, že by to pro nás mohla být dobrá alternativa, protože často chodíme ven cestou necestou, nebo vybíháme jen tak na chvíli a že by se mi chtělo pořád někam tahat kočárek, to tedy ne... 

Začala jsem sbírat informace o tom, v čem všem se dá nosit, jaké jsou výhody a nevýhody a už když se Ferda narodil, měla jsem doma šátek a nosítko Lodger. To se ukázalo jako skvělá věc, ale jen jako fusak do autosedačky, na nošení dětí fakt není... S šátkem jsem začala rozumně tak, že jsem se přihlásila na kurz o nošení dětí (když byly mladému 2 měsíce), ale instruktorka mě svým radikálním přístupem, že "kdo nenosí v šátku, není správná matka" spíš odradila. Párkrát jsem to zkusila a nebylo to špatné, ale nějak se mi zdálo, že pro mě to není ono. A tak začalo vybírání nosítka. 

A proč jsem se rozhodla pro Ergo? (kromě toho, že v něm nosí děti i Gisele Bündchen .-)) ) Protože má podle mě nejlepší poměr cena a výkon. Kvalitou se mi zdály všechny renomované značky (Manduca, Kibi, Beko, Tula) hodně podobné a designově taky... až na Manducu, ta vypadá, jako že máte na břiše krosnu. Protože jsem chtěla mimčo začít nosit hned, tedy cca ve 3 měsících, potřebovala jsem k nosítku ještě novorozeneckou vložku a i tu Ergo nabízí. 

Nakonec jsem si vybrala tohle krásné šedé s hvězdami:


A skamarádili jsme se hned, také díky skvělým videonávodům, které má Ergo baby na Youtube, nemusíte nikde pátrat, jak se s ním zachází... Mrkněte sem. Používala jsem ho venku i doma, když jsem třeba dýl vařila, nebo uklízela a mimino se už už chtělo vztekat, že si ho nevšímám. První rok jsem mimčo nosila jen na břichu (čelem k sobě, opravdu dobře vidí ven i tak) a po roce na zádech a na boku. Díky tomu že jdou popruhy rychle přenastavit, bez problémů jsme se v nošení střídali s manželem, který je o moooooc vyšší, než já. Výhody nosítka Ergo:
 • mimčo se dá nosit na břiše, na boku i na zádech
 • s použitím novorozenecké vložky již od narození
 • kvalitní zpracování 
 • pohodlné nošení i těžších dětí díky polstrovaným ramenním popruhům a širokému bedernímu pásu
 • látková opěrka hlavy (clona proti slunci)
 • 2 praktické kapsičky 
 • snadná manipulace
 • nastavitelná délka všech popruhů
 • lze celé hodit do pračky i sušičky
 • krásné videonávody na Youtube
Za rok a půl používání jsem žádnou nevýhodu neodhalila :-)

Teď, mě trochu mrzí, že s druhým těhotenstvím už Ferdu nenosím, jsem asi moc opatrná... ale zas se těším, až s Ergem budeme zas chodit ven ve třech (a čtyřech).

Oficiání stránky Ergo Baby naleznete zde. 

Jestli s nošením dětí ještě váháte, jděte do toho, je to prýma.


                                           B.

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Super tip! :-) Ferdík je boží!

  OdpovědětVymazat
 2. Já se na nošení tak moc těšila!
  V bříšku mám ale rovnou dva nájemníky, sice jsem slyšela, že existují i nosítka pro dvojčata, ale moc nevím, jak dlouho bych to fyzicky zvládala :)
  Nebo možná koupíme nosítka dvě, jedno budu nosit já a druhé manžel...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda, dva najednou, to je krásný! Nošení většinou baví i chlapy, tak každý jedno a šup na výlet .-)

   Vymazat

Díky, že čtete...