Uspávací update...

20:53

Hezký večer,

vy, kdo sledujete můj FB jste mohli zaznamenat, že u nás probíhají různé pokusy, jak uspat naše 18 měsíční dítko co nejvíc v pohodě. Tedy v pohodě pro nás. On je s tím, jak to probíhá teď naprosto spokojený .-)) 

I přečetli jsme různé chytré příručky a abych to shrnula... vlastně se shodují v tom, že dítě v tomhle věku by mělo už dávno samo usínat a spát celou noc (tedy pokud je zdravé). A evidentně ho zbytečně rozmazlujeme. Tedy rozmazuji, protože ten noční maraton je u nás na mě. 

Největším guru v oblasti usínání dětí je jistý pan Estivill, který vymyslel, či spíše popsal tzv. křičící metodu, během které naučíte dítko usínat samotné. Nebudu se o ní rozepisovat, pokud jste o ní ještě neslyšeli a máte na tyhle pokusy nervy, mrkněte třeba sem.  Prostě dáte dítko po vašich pravidelných rituálech do postýlky, dáte mu dobrou noc a odejdete... dítko řve... vy se za chvilku vrátíte, řeknete dobrou noc a zase jdete a vrátíte se za delší dobu... dokud tam přes všechno řvaní dítko samo neusne a během pár dní z něj tak vychováte usínacího anděla.

Tak tohle u nás nevyšlo. Nemám na to nervy, zkoušeli jsme to dva večery, ale stejně nakonec Ferda usnul, až v když jsem mu říkala tu větičku na dobrou noc, takže jsem tam prostě chvilku byla... A já se jen přesvědčila o tom, že s touhle metodou nesouhlasím. Pode mě je to proti přírodě. Nechat dítě bezdůvodně řvát. Když si  vezmu, kolik stresu a průšvihů ho v životě pravděpodobně čeká, myslím si, že domov, postýlka a rodiče mají být místem důvěry a ne hysterie. Jo, jsem strašnej měkejš, ale raději tam s ním chvíli prostě posedím, dokud v klidu a bez řvaní neusne...

Máte s tímhle usínáním někdo zkušenosti? Vydrželi jste a teď sklízíte zasloužené ovoce volných večerů? 

Díky za komentáře,

                               B.

You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...