O spaní dětí...

9:00

Jo jo, vůbec se nedivím, že odpírání spánku je běžná mučící metoda všech vyšetřovacích složek napříč zeměkoulí... Která mamka si vzpomene na prvních pár týdnů, nebo měsíců s miminem, určitě potvrdí, že by za pořádný spánek dala cokoli. 

No jo, takže nejdříve dítě nespí, protože má hlad, bolí ho bříško, protože neví, že je noc... Pak si v chytré příručce přečtete, že od nějakých 6 měsíců by mělo dítko spát celou noc... cože??? a jak to, že je to u nás jinak? 

Takže pokud zoufáte, že ten váš malý zázrak pořádně nespí a chcete vědět, že jinde to není lepší, čtěte dál. Pokud doufáte, že se dozvíte nějaký zaručený návod na to, co s tím, tak nedoufejte .-))

Naše dítko sice usínalo vždy docela brzy, kolem 8., 9. a tak do půlnoci v pohodě spinkalo... ale pak byl během noci alespoň 3x vzhůru, většinou chtěl nakojit, ale trochu ho podezřívám, že mě jen testoval, jestli funguju... A tak to bylo až do jeho roku, kdy jsme se po návratu z dovči rozhodli, že půjde spikat do svého pokojíčku... a ejhle, zabralo to. Od té doby spí rozhodně líp, ale celou noc? Kdeže... Teď, když už se nebudí na noční pití se nějak nastavil na měsíční fáze a 3 noci před úplňkem a 2 noci po prostě nespí mezi 2 a 4 hodinu ráno... A rozhodně neleží v postýlce a nekouká se do stropu, ječí, mele se a mlátí se hlavou o žbrdlinky... ach jo... 

A usínání... prosím, prozraďte mi někdo, jak naučit dítě usnout, bez té metody, kdy se postupně nechá vyřvat? Jsem tady jediný večerní otrok, který každou noc uspává, protože jinak to prostě neumím? 

Jo jo, není to žádná legrace to spaní, ale říkám si, že až mu bude 15, tak snad už spát bude .-)) a já konečně taky...

Hezký den,

                     B.

Zdroj obrázku: zde

You Might Also Like

0 komentářů

Díky, že čtete...