Ideální čas na dítě

20:27

V životě je všechno o timingu. Jako když potkáte v osmnácti skvělýho kluka, ale protože je vám osmnáct, tak prostě oba potřebujete ještě spoustu dalších zkušeností a nevyjde to. Ale kdyby jste ho potkali třeba ve třiceti, mohlo by být všechno jinak. 

Takže. Já nevěřím na první lásku, jo, znám jeden pár, kterému to, jak se říká vyšlo, ale to budou myslím jedni z milionu... taky to možná "vyšlo" vaší babičce a dědovi, jenže to bude spíš tím, že tehdy moc neměli na výběr, pěkně co nejrychleji se vdát a rozvod byl nemyslitelný. 

Ale tahle situace měla podle mě jednu generační výhodu. Děti kolem dvacítky. Jo, protože když máte děti kolem dvacítky, tak když je vám pětatřicet, oni už jsou prakticky dospělí a vy ještě mladí. Prostě generační povinnost splněna a jdeme si užívat. 

A teď. Ve dvaceti ani náhodou a s kým taky asi... Ve třiceti o tom začnu přemýšlet a když budu mít velké štěstí, tak na nějakého kluka, kterého ta třicítka neděsí možná narazím. A možná ho nevyděsí ani to, že jsem samostatná, vydělám si na sebe a nehodlám mu suplovat matku. Takže dítě po třicítce, pak možná ještě jedno a když je jim patnáct a jsou dospělí, mě je skoro padesát a budu asi potřebovat větší motivaci, než zamlada, abych se zbalila a otevřela si ten bar na Tahiti.

Ale tak to prostě je. Já jen, že mít děti ve dvaceti by nemuselo být vůbec špatný a věřím tomu, že i ta vysoká škola a práce by k tomu šla zvládnout. 

Co vy na to?

Hezký den,

                      B.

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Člověk by to určitě nějak udělal. Osobně jsem ale ráda, jak to je. Jediný, čeho je mi líto, že bych občas chtěla i tři děti, ale hned za sebou to nedám a s rozestupem už jsem na to asi stará. :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, když chce člověk víc než jedno a ještě plánuje delší rozestupy, tak nevím nevím... ve 40 bych do toho už asi nešla...

   Vymazat
 2. Ve dvaceti si například sama sebe představit s dítětem neumím. Jsem ráda, že je to tak, jak to je. I když teď čekám druhé a ještě do toho studuju a vůbec dělám spousty věcí...Jsem klidnější máma, než bych byla před deseti lety:-) Ale respektuji to, že každý má tyhle věci nastavené úplně jinak:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, jo jo, tvůj blog pečlivě sleduji, abych věděla, na co se připravit s druhým .-)

   Vymazat

Díky, že čtete...